Net na trzecim miejscu w Augustowie

Siatkówka 29 sierpnia 2015 Komentarzy

Siatkarze Netu Ostrołęka przygotowują się do nowego sezonu I ligi. Nasi siatkarze rozpoczęli właśnie etap sparingów i test wypadł bardzo przyzwoicie. Podopieczni Andrzeja Dudźca na turnieju w Augustowie zanotowali zwycięstwo i porażkę, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Siatkarze ASPS Net przed meczem z Camperem Wyszków

W pierwszym meczu Net zmierzył się z ligowym rywalem - Camperem Wyszków. Lokalny rywal wysoko wygrał pierwszego seta, lecz początki zawsze bywają trudne. Potwierdziło to się również w tym przypadku, gdyż kolejne sety dla naszych siatkarzy wyglądały już dużo lepiej. Ostrołęczanie zdołali wygrać drugiego i trzeciego seta, prezentując się z bardzo dobrej strony - szczególnie w elemencie obrony. Camper nie zamierzał się jednak poddać i w dwóch kolejnych partiach był już lepszy, wygrywając 3:2 i awansując do finału.

Zawodnikom Netu pozostało więc walczyć o miejsce trzecie z UKS Centrum Augustów, prowadzonym przez byłego zawodnika ostrołęckiego klubu Wojciecha Iwanowicza. W tym spotkaniu ekipa Andrzeja Dudźca panowała na boisku przez większość czasu gry i zasłużenie wygrała 3:0. Jedyne problemy z drugoligowcem Net miał w secie trzecim, lecz i tym razem młoda ekipa z Ostrołęki wytrzymała presję w końcówce i dokończyła dzieła, pieczętując swoje zwycięstwo.

- Dziś podzieliłem moją ekipę na pół, w jednym meczu zagrali jedni zawodnicy, w drugim inni. Zaznaczam jednak, że nie jest to podział na pierwszy i drugi skład - mówi nam trener Andrzej Dudziec, który był wyraźnie zadowolony z pierwszego testu nowej drużyny - Tak naprawdę nikt nas nie znał, wszyscy byli zaskoczeni poziomem naszej gry. Chłopaki zagrali przyzwoicie, momentami miło było patrzeć na ich grę. Podobała mi się nasza gra w obronie, były także momenty dobrej zagrywki. Przed nami jednak jeszcze sporo pracy - dodaje trener.