Niesamowity wyczyn juniorów młodszych Korony! [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 14 września 2015 Komentarzy

Niewiarygodny przebieg miał mecz 6. kolejki ligi wojewódzkiej juniorów młodszych pomiędzy Koroną Ostrołęka a Żyrardowianką Żyrardów. Podopieczni Michała Robaszkiewicza po pierwszej połowie przegrywali już 0:3, lecz powstali jak Feniks z popiołów i zdołali wygrać to spotkanie dzięki świetnej drugiej połowie.

Młodzi gracze Korony Ostrołęka z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć o pierwszej połowie meczu z Żyrardowianką. Goście rozpoczęli strzelanie w 24. minucie za sprawą Konrada Owczarka, a kolejne gole padały w 31. i 33. minucie - ich strzelcami byli Igor Kawczyński i ponownie Owczarek. Żyrardowianka prowadziła do przerwy aż 3:0 i chyba mało kto spodziewał się, że goście nie wywiozą z Ostrołęki żadnego punktu. Losy meczu odmieniła druga połowa.

Po zmianie stron Korona przystąpiła do odrabiania strat i pierwszą "cegiełkę" do zbudowania dobrego wyniku dołożył Kacper Szurnicki - stało się to osiem minut po wznowieniu gry. Kolejny sygnał do ataku dał Jakub Galarski, strzelając kontaktowego gola w 69. minucie meczu. Pięć minut później było już 3:3, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szurnicki. Kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, bramkę na wagę zwycięstwa Korony strzelił Artur Muchin. Radości nie było końca, wszak niebiesko-żółci dokonali praktycznie niemożliwego - odrobili trzy bramki straty z pierwszej połowy i zdołali nawet wygrać to spotkanie.

Było to trzecie zwycięstwo juniorów młodszych Korony w tegorocznych rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Nasi piłkarze mają na koncie także dwie porażki. W 7. kolejce Korona zagra na wyjeździe z najsłabszą ekipą ligi - KS Pegaz Drobin.