Nieudany finisz rezerw Korony. Świętuje Świt Baranowo

Piłka nożna 07 czerwca 2016 Komentarzy

Korona II Ostrołęka przegrała z WKS Mystkówiec Stary 1:2 w ostatniej serii gier B-Klasy ostrołęckiej w sezonie 2015/16. Podopieczni trenera Michała Noska zakończyli sezon na piątym miejscu. Awans do A-Klasy w świetnym stylu wywalczyła ekipa Świtu Baranowo.

Pierwsza połowa ostatniego meczu rezerw Korony w tym sezonie nie była porywającym widowiskiem. Kibice nie obejrzeli bramek, na te trzeba było poczekać do drugiej części gry. Trzy minuty po zmianie stron prowadzenie ekipie Korony dał Jakub Laska. Wydawało się, że niebiesko-żółci kontrolują boiskowe wydarzenia, lecz w 79. i 83. minucie Łukasz Piątek swoimi golami zapewnił gościom trzy punkty.

Ciekawie było także w Goworowie, gdzie w derbach powiatu ostrołęckiego miejscowy Orz przegrał ze Świtem Baranowo 2:4. Gole dla gospodarzy strzelili Hubert Kozik i Rafał Załęski, dla mistrza B-Klasy trafili Krystian Olender, Mateusz Tabaka, Krzysztof Chodkowski i Marcin Pieńkos. Świt wygrał rozgrywki z przewagą pięciu "oczek" nad WKS Mystkówiec Stary.

Korona II Ostrołęka - WKS Mystkówiec Stary 1:2 (0:0)
Laska 48 - Piątek 79, 83

KORONA 2: Rymek - Brodowski (60' Załęski), Dąbrowski, Obuchowicz, Ludwiczak, Jaroszewski, Pałaszewski, Manowski (46' Filipiak), Laska, Buchalski, Kowalczyk.