Niezwykle ważne zwycięstwo Jantarek

Piłka nożna 18 kwietnia 2016 Komentarzy

Jantar Ostrołęka pokonał UMKS Zgierz 2:1 w spotkaniu 14. kolejki II ligi piłkarek. Podopieczne Rafała Koska odnotowały niezwykle ważne zwycięstwo w perspektywie dalszej walki o utrzymanie się na tym poziomie ligowym. Trzy punkty dały awans na dziewiąte miejsce w tabeli.

Ostrołęczanki objęły prowadzenie w 25. minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydowała się Patrycja Koper - futbolówka poszybowała wprost do siatki, ku zaskoczeniu bramkarki zespołu przyjezdnego. Jeszcze przed przerwą rywalki wyrównały - strzał z dwudziestu metrów w wykonaniu Sandry Slowińskiej okazał się nie do obrony.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 67. minucie. Po faulu na Dominice Ostrowskiej sędzia podyktował rzut karny dla Jantaru. Do piłki podeszła Aleksandra Galarska, jej strzał został sparowany przez Joannę Nazar, lecz dobitka okazała się skuteczna i to Jantarki prowadziły. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i pomarańczowe zanotowały trzecie zwycięstwo w tym sezonie.