Nike wygrywa z Esperanto po tie-breaku [ZDJĘCIA]

Siatkówka 15 grudnia 2016 Komentarzy

Blisko niespodzianki było w spotkaniu I ligi mazowieckiej kadetek pomiędzy Nike Ostrołęka a Esperanto Warszawa. Przyjezdne wysoko postawiły poprzeczkę podopiecznym Tomasza Pakieły i mecz potrwał aż pięć setów. W finałowej odsłonie ostrołęczanki pokazały jednak klasę.

Kadetki Nike przystępowały do meczu w roli faworytek i widać to było w pierwszych dwóch setach. Inauguracyjną odsłonę siatkarki z Ostrołęki wygrały 25:17, drugi set był bardziej wyrównany do połowy, lecz w drugiej części tej odsłony siatkarki Nike wyraźnie przeważały i zakończyły partię wynikiem 25:20. - Dawać dziewczyny, ostatni - dało się słyszeć z obozu Nike. Rywalki nie złożyły jednak broni i zdołały odwrócić losy meczu.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie, lecz w miarę upływu czasu gra się wyrównywała, aż w końcu do głosu doszły przyjezdne, wypracowując sobie trzypunktową przewagę - również dzięki zagrywce jednej z rezerwowych zawodniczek, która weszła i "z marszu" zanotowała dwa punktowe serwisy. 22:25 i czekał nas set czwarty. W nim obejrzeliśmy emocjonującą grę "na przewagi", po której jednak cieszyły się siatkarki Esperanto - 24:26 i czekał nas tie-break.

W nim jednak emocji nie było. Nike dało popis gry, wygrywając 15:5 i w całym meczu 3:2. Kadetki Nike Ostrołęka zajmują obecnie 3. miejsce w I lidze mazowieckiej, będąc jedynie za silnymi ekipami Legionovii i MOS Wola Warszawa. Kolejny mecz kadetek Nike w sobotę 17 grudnia o godz. 12.00 w sali ZSZ 1 przy ul. 11 listopada 20 w Ostrołęce, rywalem ostrołęczanek będzie SMS Warszawa.

Nike Ostrołęka - Esperanto Warszawa 3:2 (25:17, 25:20, 22:25, 24:26, 15:5)