OKLA i UKS Siódemka na mityngu warszawskim

Lekkoatletyka 21 czerwca 2016 Komentarzy

Reprezentanci dwóch ostrołęckich klubów lekkoatletycznych - UKS Siódemka i OKLA - wzięli udział w mityngu warszawskim organizowanym przez Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Wynik ostrołęczan to rekordy życiowe oraz siedem miejsc na podium.

Daniel Gadomski

W biegu na 100 metrów wziął udział Wiktor Marciniak z UKS Siódemka Ostrołęka. Zajął on piąte miejsce w swojej serii z czasem 12.14. Drugie miejsce oraz rekord życiowy (4:00.57) w biegu na 1500 metrów przypadło w udziale jego klubowemu koledze Danielowi Gadomskiemu, w tym samym biegu ósmy był Adam Piątkowski (4:07.61, także rekord życiowy), z kolei w drugiej serii wynik 4:14.15 dał czwarte miejsce Kamilowi Łyszkowskiemu, a 4:34.64 to czas dziesiątego Karola Rogozińskiego.

Konkurs pchnięcia kulą juniorów (6 kg) na drugim miejscu zakończył Mateusz Boruch, bijąc swój rekord życiowy - 16.08 m. Wśród juniorów młodszych (kula 5 kg) trzeci był Damian Niedźwiecki - 15.04 m, a czwarty Oskar Żebrowski - 13.62 m. Cała trójka reprezentuje OKLA Ostrołęka.

Bieg na 100 metrów pań z rekordem życiowym 12.76 s wygrała Aleksandra Olewiecka z OKLA. W innej z serii trzecie miejsce zajęła reprezentantka UKS Siódemka Karolina Krukowska (13.82). Olewiecka była też szósta na 200 metrów - pobiła rekord życiowy z czasem 26.49. Victoria Ejzemberg (UKS Siódemka) wystartowała w biegu na 400 metrów i zajęła drugie miejsce w swojej serii z wynikiem 1:00.41. Minimalnie za nią, na czwartym miejscu, finiszowała jej klubowa koleżanka Marta Łada - 1:00.75.

Konkurencje rzutowe wśród pań zostały obsadzone przez lekkoatletki OKLA Ostrołęka. Sandra Szymczyk była druga w pchnięciu kulą juniorek młodszych z wynikiem 11.14 m (rekord życiowy). W tym samym konkursie - również z najlepszym życiowym rezultatem - siódma była Wiktoria Chełstowska (10.04 m). W rzucie dyskiem tuż za podium z wynikiem 33.53 m uplasowała się Magdalena Olszewska, a piąta (25.13 m) była Magdalena Piendak.

W skokach wystąpiły reprezentantki UKS Siódemka. W konkurencji skoku w dal na szóstym miejscu z wynikiem 4.57 m znalazła się Karolina Krukowska, tę samą pozycję w trójskoku, lecz z nowym rekordem życiowym, zajęła Kornelia Suchecka. Jej wynik to 11.80 m, a warto dodać, że wyżej od niej znalazły się jedynie dużo bardziej doświadczone zawodniczki.