OKLA z medalami Mistrzostw Mazowsza

Lekkoatletyka 10 września 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki dobrze spisali się podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików w Kozienicach. Do Ostrołęki przywieźli siedem medali oraz mnóstwo doświadczenia cennego do osiągania kolejnych dobrych wyników.

Jakub Sęndrowski bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 1000 m, bijąc rekord życiowy z czasem 2:51.15, co dało mu drugie miejsce w rywalizacji. W tym samym biegu siódmy był Kacper Piórkowski - czas 3:04.04, także rekord życiowy. Kacper był jednak rok młodszy od większości startujących zawodników i lepsze starty z pewnością jeszcze przed nim.

W finale pchnięcia kulą 5-kilogramową czwarte miejsce z wynikiem 9.93 m zajął Wojciech Kaczmarczyk. Z kolei w rzucie dyskiem do OKLA należały miejsca 3 i 4 zajęte odpowiednio przez Michała Gruszczyńskiego - 34.81 m i Adriana Milewskiego - 32.63 m. Dużo lepiej wyglądało to w skoku wzwyż, bowiem Sebastian Moszczyński zajął pierwsze miejsce z wynikiem 1.65 m, choć był o rok młodszy od większości startujących zawodników.

Izabela Stefańska pobiegła 100 m w czasie 13.45s, co dało jej trzecie miejsce w pierwszej serii. Drugą serię zwyciężyła Julia Kaczyńska - 13.84s (rekord życiowy), a piąta w niej była Sandra Oleksiak  - 14.11s. Sztafeta OKLA (Berkowska, Kaczyńska, Oleksiak, Stefańska) na 4x100 m kobiet zajęła drugie miejsce w swoim biegu z czasem 54.70.

Znakomity występ w pchnięciu kulą zanotowała Gabriela Pszczoła. 15-latka z OKLA pchnęła kulę na odległość 12.30m, co dało jej nie tylko pierwsze miejsce, ale także rekord życiowy. W rzucie dyskiem druga była Julia Mroczkowska - jej wynik to 31.25m. Tuż za nią z rekordem życiowym 28.97m uplasowała się Katarzyna Stefko, szósta była Antonina Krupka - 22.80m, a dziesiąta Wiktoria Sujkowska - 15.42m.

To nie koniec dobrych wieści z OKLA, bowiem mają już oni za sobą kolejne medalowe starty. Więcej o nich już wkrótce w naszym serwisie.