OOM Ostrołęka 2017: Mistrzostwo dla Dolnego Śląska (wideo, zdjęcia)

Piłka ręczna 23 lipca 2017 3 Komentarze

Szczypiorniści z województwa dolnośląskiego okazali się najlepsi w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Ostrołęka 2017. W finale okazali się oni lepsi od Łódzkiego, wygrywając po rzutach karnych w meczu, który przeszedł do historii jako znakomite widowisko. Mazowsze zajęło miejsce szóste.

Finałowe spotkanie okazało się świetnym widowiskiem. W pierwszej połowie ekipa Łódzkiego odskoczyła na trzy bramki, lecz goście z Dolnego Śląska od stanu 9:12 zdobyli aż cztery gole z rzędu, grając przy tym w osłabieniu jednego zawodnika. Gwizdek na przerwę zabrzmiał przy stanie 13:13. W drugiej połowie emocji również było co nie miara, scenariusz się powtórzył: Łodzianie wyszli na prowadzenie 19:15 w 43. minucie, później było 19:19, aż w 55. minucie Łódź wyszła na prowadzenie 22:19. Nie był to koniec zwrotów akcji, trzy minuty później było już 22:22, a bramkę na 24:24 gracze Łódzkiego rzucili dopiero na 12 sekund przed końcem. O zwycięstwie rozstrzygnęły rzuty karne. Lepiej wykonywali je piłkarze Dolnośląskiego, w konsekwencji to oni zdobyli złote medale.

W niedzielę odbyły się także spotkania o pozostałe miejsca. Brązowe medale trafiły do Lubelskiego po wygranej 32:20 nad Kujawsko-Pomorskim. Gospodarze - Mazowieckie - zajęli miejsce szóste po porażce z Pomorskim 20:29. Siódme miejsce zdobyli szczypiorniści ze Śląska, wygrywając z Małopolskim 28:24.

Po turnieju wręczono nagrody indywidualne:

Król strzelców - Wojciech Strycz (Dolnośląskie) - 39 goli;
Najlepszy zawodnik - Piotr Jędraszczyk (Łódzkie);
Najlepszy bramkarz - Kacper Ligarzewski (Kujawsko-Pomorskie);

Nagrodę specjalną dla jedynego ostrołęczanina w turnieju, reprezentującego kadrę Mazowsza, odebrał wychowanek ostrołęckiej Trójki, a wkrótce zawodnik Wisły Płock Jakub Glinka. Nagrody dla najlepszych zawodników i zespołów wręczyli: Zygfryd Kuchta - brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu, a obecnie wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce; Jerzy Grabowski - przewodniczący rady miasta Ostrołęki i Robert Wojdyna - prezes UMKS Trójka Ostrołęka. Ceremonię zakończenia turnieju poprowadził Waldemar Salis - dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Ostrołęce, członek komitetu organizacyjnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;