Osłabiona Trójka uległa Włókniarzowi Konstantynów Łódzki

Piłka ręczna 29 listopada 2016 Komentarzy

Szczypiorniści Trójki Ostrołęka na wyjazdowe spotkanie 11. kolejki II ligi jechali w osłabionym składzie, m.in. bez Huberta Milewskiego, autora 34 goli w dotychczasowych meczach. Niestety, odbiło się to na wyniku - Trójka uległa niżej notowanemu Włókniarzowi Konstantynów Łódzki 25:31.

Włókniarz przystępował do tego meczu z dorobkiem dwóch zwycięstw i dziewięciu porażek. W normalnych okolicznościach za faworyta uznawać można było więc Trójkę, ale z powodu osłabień ostrołęczan, szanse te wyrównały się. Do przerwy toczyła się w miarę wyrównana gra, lecz to Włókniarz schodził na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron przewaga gospodarzy powiększyła się i ostatecznie to Włókniarz zwyciężył 31:25.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że najskuteczniejszym zawodnikiem całego meczu był zawodnik Trójki Rafał Niećko, autor dziewięciu goli. W zespole gospodarzy brylował najskuteczniejszy strzelec II ligi Daniel Stępień, w tym meczu rzucił on jednak dwie bramki mniej od Niećki.

Kolejne spotkanie Trójki już w najbliższą sobotę 3 grudnia o godz. 17.00 w hali ZS 5 przy ul. Berlinga. Rywalem ostrołęczan będzie AZS UW Warszawa. Wstęp na mecz jest bezpłatny.