Ostrołęccy atleci wyciskali w Ciechanowie

Inne 16 listopada 2018 0 Komentarzy

10 listopada Galeria Fitness Kołecki gościła siłaczy podczas VIII Otwartych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta miasta Ciechanów. W zawodach wzięli udział także reprezentanci Ostrołęki.

Podczas zawodów można było podziwiać 44 zawodników pięciu kategorii wagowych z takich miejscowości jak : Puławy, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Płońsk, Nidzica, Giżycko, Łuków , Przasnysz, Wyszków, Płock, Kutno, Sierpc, Wrocław, Ostrołęka, Biała Podlaska , Bieżuń, Ojrzeń, Pabianice, Nowopole oraz z Ciechanowa.

W kategorii wagowej do 75 kg wygrał Jakub Chrzanowski z Przasnysza wyciskając 192,5 kg. Miejsce drugie zajął Sebastian Żurawski z Nowopola, a brązowy medal zdobył Łukasz Kozłowski z Ciechanowa. W tej kategorii wagowej startowała jedyna wyjątkowa kobieta Honorata Kozłowska z Białej Podlaskiej, która wycisnęła 130 kg zajmując piątą lokatę.

Kolejna kategoria wagowa do 85 kg zgromadziła 10 zawodników. Złoto dla Tomasza Zielińskiego z Wyszkowa za 220 kg, srebro dla Norberta Stojeckiego z Ciechanowa za 167,5 kg, a na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Brzeziński z Ojrzenia. Ostrołęcki klub UKS Atleta w tej kategorii reprezentowali: Patryk Mocek (z wynikiem 130 kg zajął 8 lokatę) i Wiesław Cybulski (z wynikiem 105 kg został sklasyfikowany na 10. pozycji).

Następną kategorią była ta do 95 kg. Tutaj wystartowało dziewięciu zawodników. Miejsce pierwsze przypadło Mariuszowi Marciniakowi z Gdańska za wyciśnięcie 207,5 kg, miejsce drugie zajął Jarosław Fabiszewski z Płocka targając 205 kg, a miejsce trzecie dla Rafała Sarnowskiego z Ciechanowa za 202,5kg.

W najliczniej obsadzonej kategorii do 110 kg niepokonany był Bartosz Borowski z Gdańska wyciskając 227,5 kg. Srebro zdobył Michał Węglicki z Mławy z wynikiem 220 kg, a brąz Kamil Pilarski z Siedlec za wynik 217,5 kg. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka Jakub Borkowski z wynikiem 155 kg zajął 13. pozycję.

W ostatniej najcięższej kategorii do 125kg kg Złoto zdobył Bartosz Kachelski bijąc swój rekord życiowy i wyciskając 257,5 kg, na drugim miejscu stanął Łukasz Drzewaszewski z Płońska 220 kg, a na trzecim miejscu uplasował się Robert Dudek z Bytomia z wynikiem 207,5 kg.

Poziom zawodów bardzo wysoki, a ich organizacją zajął się KS Ciechan i Szymon Kołecki oraz Galeria Fitness.