Ostrołęcka Korona rozbiła Świt w sparingu

Piłka nożna 30 stycznia 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Świt Baranowo 10:0 w meczu towarzyskim, który odbył się w czwartkowy wieczór na boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu przy ul. Witosa. W zespole Korony nie zabrakło kilku nowych piłkarzy, testowanych przez trenerów Andrzeja Łyzińskiego i Michała Robaszkiewicza.

Wśród graczy, którzy przymierzani są do niebiesko-żółtych barw są m.in. czołowy piłkarz Tęczy JBB Łyse Krzysztof Szymański czy napastnik Orła Kolno Adrian Gwiazda. Szkoleniowcy Korony systematycznie wprowadzają do składu również młodych zawodników z rocznika 2000.

W meczu ze Świtem widać było różnicę klas, dzielącą obie ekipy. Korona strzelała gola za golem, nie dając najmniejszych szans przyjezdnym. Warto jednak dodać, że Świt dopiero rozpoczyna treningi, stąd słabsza forma. W kolejnych test-meczach podopieczni Daniela Zyry powinni już zaprezentować się dużo lepiej. Gole dla Korony w czwartkowym starciu strzelali: Michał Nosek 4, Piotr Kisiel 2, Krzysztof Szymański 2, Karol Macioch i Adrian Gwiazda.

- W tym meczu zawodnicy mieli przede wszystkim wybiegać swoje kilometry w odpowiednim tempie – mówi Michał Robaszkiewicz w wypowiedzi dla klubowej strony internetowej – Tak też się stało i jestem z tego zadowolony. Wynik jest sprawą drugorzędną, ale nie ukrywam, że cieszę się z niezłej skuteczności - dodaje.

Korona Ostrołęka - Świt Baranowo 10:0 (3:0)

KORONA:
I połowa: Aptacy – Szymański M., Jastrzębski, Kaczyński, Głażewski – Dzbeński, Trzciński, Kamionowski P., Kisiel, Muchin – Gwiazda A.
II połowa – Szczechowiak – Ludwiczak, Karczewski, Brewczyński, Augustyniak – Szurnicki (67. Giers), Staszczuk, Waś, Macioch, Szymanski K. – Nosek

ŚWIT:
I połowa: Darmochwał - Kaczyński, W. Gąska, M. Fąk, Zarjewski - Duszak, Lutrzykowski, Wołejszo - Dobrzyński, Chodkowski, Ogonowski. W drugiej połowie zagrali również: Olender, Komosa, Tabaka, H. Gąska, W. Fąk, Wilga, Funk.