Ostrołęckie kluby na halowym mityngu w Warszawie (zdjęcia)

Lekkoatletyka 17 stycznia 2018 0 Komentarzy

W minioną sobotę na odnowionej hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się halowe zawody lekkoatletyczne z udziałem zawodników ostrołęckich klubów: UKS Siódemka i UKS Clan. Sprawdź wyniki.

UKS Siódemka Ostrołęka

Kornelia Suchecka wygrała konkurs trójskoku z wynikiem 11,80m (przed rokiem w pierwszym starcie było 11,20m), a w biegu na 60m zajęła 6. miejsce wśród juniorek i seniorek (jak i w całych zawodach) ponownie poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie – 8,07s. Marta Łada zajęła 2. miejsce z wynikiem 11,32m (przed rokiem w pierwszym starcie było 10,01m), w biegu na 60m Marta była 8., a czasem 8,46s poprawiła swoją „życiówkę".

Wiktor Marciniak był 2. w 3-skoku mężczyzn osiągając wynik drugi w karierze wynik – 13,20m (przed rokiem w pierwszym starcie miał rezultat 12,67m). W biegu na 60m Wiktor ponownie poprawił swój rekord życiowy, osiągając czas 7,27s. Paula Wójtowicz była 3. w trójskoku z wynikiem 10,13m co jest jej nowym rekordem życiowym. W skoku w dal Paula była 8. – 4,42m. Paulina Pilarska zajęła 3. miejsce w biegu juniorek i seniorek na 60m przez płotki – 10,85s (w eliminacjach – 10,31s). Paulina biegała także na 600m gdzie poprawiła swój halowy rekord życiowy sprzed kilku lat – 1:48,09s (9. miejsce).

Miłosz Markowski zajął 4. miejsce w skoku w dal młodzików – 5,13m, a w biegu na 60m osiągnął czas 8,01s (w obu konkurencjach były to jego halowe rekordy życiowe). Adam Piątkowski zajął 5. miejsce w biegu na 600m z nowym rekordem życiowym – 1:27,19s. Dziewiąty w tej samej konkurencjo także z „życiówką" był Karol Rogoziński (99).

Małgorzata Wierzbowska – 9,27s w biegu na 60m (rekord życiowy) i 50,55s w biegu na 300m (przed rokiem w pierwszym starcie było 52,50s). Maja Pajewska – 9,80s na 60m („życiówka") i 55,90s na 300m. Katarzyna Możdżyńska – 9,07s na 60m („życiówka") i 49,72s na 300m. Oliwia Budziłek – 9,79s na 60m i 56,73s na 300 (w obu konkurencjach rekordy życiowe). Aleksandra Kuklińska  – 9,93s na 60m i 54,21s na 300m (w obu konkurencjach rekordy życiowe). Aleksandra Ciechowicz – 4,20 w skoku w dal.

UKS Clan Ostrołęka

Reprezentanci UKS Clan Ostrołęka również uczestniczyli w halowych zawodach lekkoatletycznych w Warszawie. Organizatorem zawodów był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, dwoje ustanowiło rekord klubu. Zawodników UKS Clan mogliśmy oglądać w czterech finałach imprezy.

Start w finale zapewniła sobie Julia Bożomańska w konkurencji trójskoku wynikiem 8,03 m i w skoku wzwyż wynikiem 125 cm. W trójskoku zajęła 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej – młodzików i 4. miejsce w kategorii open, a w skoku wzwyż 7. miejsce w finale (6. w kategorii młodzików). Jej młodsza siostra, 11-letnia Alicja, również zapewniła sobie 8. lokatę w finale w skoku wzwyż i 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej (dzieci młodsze), pokonując poprzeczkę na wysokości 120 cm Alicja ustanowiła rekord klubu w tej kategorii wiekowej należący do tej pory do Kingi Prusińskiej. Młodsza z sióstr Bożomańskich pobiegła również na dystansie 300 m i uzyskała czas 64.62 s.

Łucja Kaliszewska w biegu na 60 m w swojej serii była trzecia, uzyskała wynik 9,28 s i pobiła na tym dystansie rekord klubu w kategorii dzieci starsze. Łucja wystartowała również w biegu na dystansie 300 m i uzyskała wynik 52,93 s. W finale pchnięcia kulą Patrycja Tusińska uzyskała wynik 7,13 m i zajęła 7. miejsce (3. miejsce w kategorii młodzików).