Ostrołęckie WOPR z udanym startem sezonu [ZDJĘCIA]

Inne 10 lutego 2016 Komentarzy

Drużyna Ostrołęckiego WOPR udanie zainaugurowała sezon 2016 w ratownictwie wodnym. Podczas Grand Prix Polski w Rudzie Śląskiej nasi reprezentanci zdobyli dziewięć medali i uplasowali się na trzecim miejscu w kraju. To wielki sukces sześcioosobowej ekipy z naszego miasta.

Puchar dla najlepszej młodziczki zdobyła Julia Bożomańska, która wywalczyła aż trzy złote medale w konkurencjach: 100 m ratowanie w płetwach i 100 m ratownik oraz srebrny medal w konkurencji 50 m ratowanie manekina. Najlepszym młodzikiem w kraju został Rafał Majkowski, który także zdobył trzy krążki, w tym dwa złote w konkurencjach 100 m ratowanie w płetwach i 100 m ratownik oraz srebrny medal w konkurencji 50 m ratowanie manekina.

Kamil Bojarski spisał się bardzo dobrze, gdyż jako najmłodszy uczestnik zawodów zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach 100 m ratowanie w płetwach i 100 m ratownik. Bartosz Piasta zdobył brązowy medal w konkurencji 50m ratowanie manekina, a na tym samym dystansie Mateusz Śniadała zajął czwartą lokatę. Przyzwoite wyniki uzyskał Bartosz Białobrzewski - starował on w kategorii junior i w rywalizacji o dwa lata starszymi zawodnikami tym razem był poza podium.