Ostrołęczanie na 26. Biegu Powstania Warszawskiego

Lekkoatletyka 25 lipca 2016 Komentarzy

41 zawodniczek i zawodników z Ostrołęki ukończyło 26. edycję Biegu Powstania Warszawskiego. Dodatkowo, dwóch śmiałków zdecydowało się na start w Biegu PAST-y, osiągając szczyt wieżowca. Zobacz wyniki reprezentantów Ostrołęki.

Michał Skowroński - biegający ostrołęcki radny (fot. eOstroleka.pl)

Bieg PAST-y

W biegu rozegranym w budynku dawnej Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej wystartowało 492 biegaczy. Bieg ten nie jest tylko zwykłym dostaniem się na szczyt wieżowca, ma także swoją historię. Przypomina bowiem o bohaterskiej postawie batalionu "Kiliński", który w 1944 roku zdobył jeden z najwyższych budynków Warszawy.

Do pokonania było 9 pięter, ale biegacze przystąpili do sportowej rywalizacji całkiem na poważnie. Zwyciężył Rafał Krzeszewski z Warszawy, dystans ten pokonał w 38 sekund. Na 87. miejscu z wynikiem 55 sekund zameldował się radny miasta Ostrołęki Michał Skowroński. Był to nietypowy, jak na niego, bieg, lecz zakończony dobrym wynikiem i z pewnością dobrą rozgrzewką przed Biegiem Powstania Warszawskiego. Drugi z ostrołęczan w Biegu Past-y, Michał Lutrzykowski, zajął 171. miejsce, na szczyt dobiegając równo w minutę. Bieg ukończyło 490 spośród 492 startujących biegaczy.

Bieg Powstania Warszawskiego

W głównej rywalizacji sobotniego dnia wystartowało aż 8346 osób, biegu nie ukończyło jedynie 21 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja toczyła się na dystansie 10 kilometrów. Zwyciężył Maciej Badurek z Mińska Mazowieckiego z czasem 00:31.27. Najlepszym ostrołęczaninem był Sławomir Mąka z KK 24h, jego wynik to 00:38.33, co dało wysokie 108. miejsce. W raporcie końcowym zawodów znalazło się 41 reprezentantów Ostrołęki. Poniżej publikujemy ich wyniki.

Od lewej: pozycja, imię i nazwisko (w nawiasie klub), czas:
108. Sławomir Mąka (KK 24h) - 00:38.33;
325. Jarosław Jędrzejczyk - 00:41.18;