Ostrołęczanie na lekkoatletycznym mityngu WMOZLA

Lekkoatletyka 13 stycznia 2016 Komentarzy

W sobotę 9 stycznia na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się halowe zawody lekkoatletyczne organizowane przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Wzięli w nich udział zawodnicy OKLA oraz UKS Siódemka. Sprawdź ich wyniki.

Kornelia Suchecka (UKS Siódemka Ostrołęka)

Jacek Milewski (UKS Siódemka) wziął udział w eliminacjach biegu na 60 metrów. W swoje serii zajął 4. miejsce z wynikiem 7.56 i nie zakwalifikował się do biegu finałowego. Milewski pobiegł także na 200 metrów, gdzie uzyskał czas 25.72. Jego klubowy kolega Wojciech Bączek wystąpił w wyścigu na 300 metrów, gdzie był trzeci w swojej serii z wynikiem 44.72. Na tym samym dystansie wśród młodzików wystąpił inny z zawodników Siódemki - Mateusz Rostkowski. Jego wynik to 45.60.

Rekord życiowy w biegu na 600 metrów pobił Mateusz Piątkowski (UKS Siódemka), nowa życiówka tego zawodnika to 1:29.01. Znakomicie spisał się także Karol Kudrzycki - biegacz Siódemki wygrał rywalizację na 100 metrów z wynikiem 2:45.07. W tym samym biegu czwarty był jego klubowy kolega Kamil Łyszkowski (2:48.15), natomiast Karol Rogoziński - także z Siódemki - osiągnął czas 2:59.40. W finale biegu na 60 m młodzików pobiegła Karolina Krukowska - zajęła piąte miejsce z czasem 8.60. Ten sam dystans pokonała jej starsza koleżanka Kornelia Suchecka, bijąc rekord życiowy wynikiem 8.37. W eliminacjach tego dystansu mierzyły się też Aleksandra Lipka i Aleksandra Szczęsna.

Na 600 metrów młodzików dobrze zaprezentował się Fabian Czajkowski z OKLA Ostrołęka. Zajął on trzecie miejsce z wynikiem 1:34.27. Świetnie spisali się trenujący w OKLA kulomioci - Damian Niedźwiecki pobił rekord życiowy i wygrał konkurs pchnięcia kulą z wynikiem 14.03 m. Najlepszy życiowy rezultat zanotował także Oskar Żebrowski - 13.83 m dało mu trzecią lokatę. W finale biegu na 60 metrów juniorek młodszych trzecie miejsce z czasem 8.30 zajęła Aleksandra Olewiecka, w eliminacjach ta sama zawodniczka uzyskała świetny czas 8.13. W eliminacjach wystąpiła jej klubowa koleżanka Kinga Abramczyk oraz Victoria Ejzemberg i Renata Kołodziejczyk z UKS Siódemka. Bieg na 600 metrów kobiet to domena Aleksandry Gruz - tym bardziej była ona czwarta z wynikiem 1:44.54. Paulina Pilarska z Siódemki uzyskała na tym samym dystansie czas 1:50.82, a Aleksandra Ptak z OKLA - 1:58.23.

Dużo emocji wzbudził bieg na 300 metrów kobiet. Tam rekord życiowy z wynikiem 45.68 pobiła Marta Łada (UKS Siódemka). Na tym samym dystansie pobiegły także - uzyskując czasy powyżej 50 sekund - jej klubowe koleżanki Natalia Dąbrowska, Marlena Kur i Zuzanna Suchecka. Na 1000 metrów pobiegły natomiast Martyna Budziłek z UKS Siódemka i Wiktoria Orzoł oraz Katarzyna Butler z OKLA. Najlepsza była pierwsza z nich - 3:13.68, czyli nowy rekord życiowy.

Konkurs skoku w dal kobiet zakończył się sukcesem Kornelii Sucheckiej. W udziale przypadło jej drugie miejsce z wynikiem 5.02 m. Piąta była Victoria Ejzemberg (4.68), a ósma Marta Łada (4.44). Wśród młodziczek czwarta była Aleksandra Lipka (4.86), piąta Aleksandra Szczęsna (4.82), a ósma Karolina Krukowska (4.45). Wszystkie zawodniczki skoku w dal reprezentują klub UKS Siódemka.