Ostrołęczanie na OOM w Łodzi. Brąz Weroniki Dworeckiej!

Lekkoatletyka 10 sierpnia 2015 Komentarzy

Lekkoatleci OKLA Ostrołęka i UKS Siódemka Ostrołęka wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, której mityng odbył się w dniach 5-7 sierpnia w Łodzi. Oba ostrołęckie kluby zdobyły po dwadzieścia punktów do klasyfikacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, OKLA pochwalić się może również brązowym medalem Weroniki Dworeckiej.

OKLA OSTROŁĘKA

Dworecka zajęła 3. miejsce w biegu na 800 metrów. Podopieczna trener Marianny Pędzich ukończyła bieg z czasem 2:11.95. Dla naszej zawodniczki jest to duży sukces, gdyż mierzyła się z dużo bardziej doświadczonymi rywalkami i osiągnęła znakomity wynik. Duży pech spotkał za to drugą podopieczną Marianny Pędzich - Aleksandrę Gruz, która w eliminacyjnym biegu przewróciła się przez rywalki. - Ola podniosła się i chciał dogonić grupę, ale wynik z eliminacji dał przepustkę jedynie do finału B - mówi Marianna Pędzich dla oficjalnej strony OKLA (laostroleka.pl). - Ola w w finale B przybiegła na 2. miejscu, a wynik 2:15.97 to nowy rekord życiowy i druga klasa sportowa oraz szósty wynik podczas OOM.

W zawodach startowały również dziewczęta w sztafecie 4x400 m: Weronika Dworecka (58,48 s), Klaudia Borkowska (60.88 s), Kinga Abramczyk (63:12 s) i Aleksandra Gruz (60:72 s). Dziewczęta zajęły 7. miejsce z wynikiem 4:03.52. Indywidualnie w biegu na dystansie 400 m startowała podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego Klaudia Borkowska zajmując 19. miejsce z wynikiem 61.00 s. Kamil Łyszkowski na dystansie 1500 m zajął 21. miejsce z wynikiem 4:26.78.

Albin Zapadka w pchnięciu kulą uplasował się na miejscu 19. - 13.81 m, tę samą lokatę w tej samej konkurencji zajęła Wiktoria Pławska - 11,12 m.

UKS SIÓDEMKA OSTROŁĘKA

W łódzkich zawodach wzięli udział także reprezentanci UKS Siódemka. Najlepsza w zespole okazała się Kornelia Suchecka, uzyskując rekord życiowy 11,77 m w trójskoku - dało jej to 4. miejsce. Kornelia miała niewyobrażalnego pecha, gdyż brązowy medal przegrała o jeden centymetr, a jej rywalka minimalnie dłuższy skok oddała w ostatniej próbie. Suchecka zajęła także 11. miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,15 m (5,33 m w eliminacjach).

Daniel Gadomski zajął 7. miejsce w biegu na 1500 metrów z czasem 4:11.66 s, a 18. w tej samej konkurencji był Karol Kudrzycki - 4:18,58 s.

Bolesnej kontuzji podczas OOM doznała Aleksandra Grzyb. Odnotowała ona bardzo dobry występ w eliminacjach skoku w dal z wynikiem 5,37 m, lecz następnego dnia w eliminacjach do konkursu trójskoku skręciła nogę. Ostatecznie na własną prośbę zdecydowała się dokończyć konkurs trójskoku z rezultatem 11,04 m (14. miejsce) i wystąpiła w finale skoku w dal (4,69 m - 12. miejsce).

OKLA i UKS Siódemka zdobyły po 20 punktów do klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Pełne rezultaty finałów OOM znaleźć można TUTAJ.  (0 B)