Ostrołęczanie na piątkę w Giżycku

Pływanie 01 kwietnia 2014 Komentarzy

Udany występ mają za sobą zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy w ubiegłą sobotę wystartowali w XI Wiosennych Otwartych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Zawodnicy "Piątki" zdobyli w Giżycku pięć medali.

Mateusz Adamowski zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz trzy medale brązowe (100 m grzbietem, 50 m dowolnym, 100 m dowolnym), natomiast Filip Gumowski zdobył brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Filip ponadto był dwukrotnie czwarty (100 m stylem zmiennym i 100 m dowolnym). Ponadto tylko mały błąd przy nawrocie i w związku z tym dyskwalifikacja pozbawiła Filipa srebrnego medalu na 50 m stylem grzbietowym, bo właśnie II miejsce dałby naszemu zawodnikowi czas przez niego uzyskany.

Zawodnicy, trenujący na co dzień pod okiem trenerów: Andrzeja Pyskło i Adama Kurpiewskiego, we wszystkich swoich startach ustanowili swoje nowe rekordy życiowe, co również jest dużym osiągnięciem.