Ostrołęczanie na sportowych arenach: Debiut Grzeszczyka w T-Mobile Ekstraklasie

Inne 06 marca 2013 Komentarzy

Debiut Łukasza Grzeszczyka w tegorocznym sezonie T-Mobile Ekstraklasy, niezłe występy siatkarzy, kolejny mecz ostrołęczanki w koszykarskiej ekstraklasie a także dwóch ostrołęczan, którzy wygrali mecz swojej drużynie - to osiągnięcia ostrołęczan na sportowych arenach w kraju i za granicą w pierwszych dniach marca. Przeczytaj podsumowanie!

Marzena Marciniak (przy piłce) zaliczyła kolejny występ w koszykarskiej ekstraklasie (fot. plkk.pl)

Zaczynamy od piłki nożnej i rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. W sobotę Legia Warszawa na stadionie Pepsi Arena w Warszawie podjęła ekipę PGE GKS Bełchatów. Drużynę gości reprezentuje wychowanek ostrołęckiej Narwi, Łukasz Grzeszczyk. Pomocnik miał okazję zadebiutować w tegorocznych rozgrywkach w tym spotkaniu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, Grzeszczyk w 85. minucie pojawił się na boisku zmieniając Kamila Wacławczyka. Niczym się nie wyróżnił w ciągu kilku minut przebywania na boisku.

W poniedziałek Wisła Kraków grała z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ten mecz również zakończył się wynikiem 0:0. W 30. minucie świetną sytuację podbramkową zmarnował Rafał Boguski, który urodził się w Ostrołęce a jest wychowankiem ŁKS Łomża. Boguski był aktywny na placu gry, po faulu na nim powinien być podyktowany rzut karny, lecz sędzia popełnił duży błąd. Zawodnik urodzony w naszym mieście otrzymał również żółtą kartkę.

Wiceliderem pierwszej ligi siatkówki mężczyzn jest Energa Pekpol Ostrołęka. Na miejscu piątym znajduje się Camper Wyszków z ostrołęczaninem Dominikiem Zalewskim w składzie. W 20. kolejce Camper pokonał u siebie Stal Nysę 3:1 a "Domin" zaliczył niezły występ, zagrał w pierwszym składzie.

Szósta lokata we francuskiej lidze PRO B (zaplecze ekstraklasy siatkarskiej w tym kraju) należy do Martigues, którego kapitanem jest Jakub Łomacz, wychowanek UKS Olimp Ostrołęka. Łomacz zagrał cały mecz na wyjeździe z Calais, lecz jego ekipa przegrała 1:3. Ostrołęczanin zdobył 16 punktów przy 57% skuteczności w ataku, w przyjęciu był bezbłędny.

Koszykarze trzecioligowego Sokoła Ostrów Mazowiecki w meczu 23. kolejki zagrali u siebie z AZS UW Warszawa. W barwach gospodarzy wystąpili dwaj ostrołęczanie, Łukasz Ryfa i Piotr Barszcz. Ten pierwszy rzucił 19 punktów, drugi 24. Dorobek ostrołęckich koszykarzy stanowił...dokładnie połowę całej zdobyczy punktowej Sokoła. Ostrowscy zawodnicy wygrali 86:66.

Koszykarska ekstraklasa Pań również grała w ubiegły weekend. Centrum Wzgórze Gdynia z ostrołęczanką Marzeną Marciniak w składzie przegrało z Artego Bydgoszcz w meczu wyjazdowym 84:65. Marciniak grała ponad 11 minut, zaliczyła trzy zbiórki lecz nie zdobyła żadnego punktu mimo czterech prób rzutowych.