Ostrołęczanie na warszawskim mityngu przed OOM

Lekkoatletyka 01 sierpnia 2017 0 Komentarzy

W niedzielę 29 lipca odbył się na stadionie AWF w Warszawie mityng lekkoatletyczny, który był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów U-18. Oto wyniki ostrołęczan.

Siódemka Ostrołęka

W zawodach wystartowała 5- osobowa grupa zawodników klubu Siódemka Ostrołęka. Spośród nich najlepiej wypadł Wiktor Marciniak, który zajął 4. miejsce w skoku w dal z wynikiem 6,41 (zaledwie o 1 cm gorszym od rekordu życiowego). Wiktor wystartował także w biegu na 100m, gdzie o prawie 0,2s poprawił swoją „życiówkę", przebiegając ten dystans w czasie 11,49s. Także 4. miejsce zajęła Paulina Pilarska, w biegu na 400m przez płotki osiągając wynik 70,55s.

W skoku w dal i w biegu na 100m wystartowała Marta Łada, w obu konkurencjach poprawiając swoje rekordy życiowe. Marta w skoku w dal zajęła 6. miejsce z wynikiem 5,09m, a na 100m osiągnęła rezultat 13,02s. 8. miejsce w biegu na 800m zajął Adam Piątkowski – 1:59,11s, a startujący w tej samej konkurencji Szymon Bochomulski osiągnął czas 2:14,17s.

OKLA Ostrołęka

W Warszawie wystartowali także reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Oskar Żebrowski w konkursie pchnięcia kulą 5 kg zanotował rezultat 16.73 m. W tym samym konkursie Damian Niedźwiecki pchnął kulą na odległość 15.69 m. Katarzyna Butler w biegu na dystansie 600 m osiągnęła wynik 1:39.13, zajmując trzecie miejsce. Gabriela Pszczoła w konkursie pchnięcia kulą 3 kg uzyskała wynik 11.37 m, Natalia Mróz w biegu na 1000 m dobiegła w czasie 3:24.82, a Julia Kaczyńska w biegu na 100 m uzyskała czas 13.94 s, a w skoku w dal jej wynik to 4.41 m.