Ostrołęczanie siatkarskimi wicemistrzami Polski oldbojów!

Siatkówka 12 czerwca 2017 4 Komentarze

Drużyna Pyrys-Bud Ostrołęka zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski oldbojów w siatkówce, zawody odbyły się w miniony weekend w Kędzierzynie-Koźlu. Ostrołęczanie zostali wicemistrzami kraju w kategorii +40 lat. To kolejny wielki sukces drużyny, która mimo upływu lat nie zapomniała o tym jak się gra.

W fazie grupowej Pyrys-Bud odniósł dwa pewne zwycięstwa - z Kaniasiatka 2:0 (25:18, 25:11) i z GOSiR Oldboys Mrozy 2:0 (25:16, 25:12). W półfinale ostrołęccy siatkarze trafili na Statystów Kamienna Góra, tu było już odrobinę trudniej, ale i tak skończyło się wygraną 2:0 (25:17, 25:21) i awansem do wielkiego finału. Tam czekał już Espadon Szczecin.

Pierwszy set turnieju finałowego przebiegł po myśli ostrołęczan, wygrali oni 25:23 i byli od jednego seta od mistrzostwa kraju. W drugiej partii Espadon wygrał jednak 25:22 i doprowadził do tie-breaka. Decydujący set przyniósł kibicom sporo emocji, ale ostatecznie 15:13 wygrali siatkarze ze Szczecina. Na szyjach siatkarzy Pyrys-Bud Ostrołęka zawisły srebrne medale.

Srebrnymi medalistami MP zostali: Dariusz Werpachowski, Przemysław Polechoński, Andrzej Kubeł, Zbigniew Obrębski, Tomasz Kania, Robert Wykowski, Piotr Zieliński, Marek Antoniuk, Jarosław Niedźwiecki, Dariusz Czaplejewicz i Mariusz Kozłowski.