Ostrołęczanin zagrał w ćwierćfinale Pucharu Polski

Piłka nożna 05 marca 2015 Komentarzy

Znicz Pruszków przegrał z Lechem Poznań 1:5 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski. W pruszkowskim zespole na boisku przez 90 minut przebywał wychowanek Narwi Ostrołęka - Piotr Gurzęda.

Ostrołęczanin nie zaliczy tego spotkania do udanych, gdyż drużyna wicemistrza Polski pokazała jak powinno grać się z niżej notowanymi rywalami. Obrońca z Ostrołęki w 10. minucie popisał się dobrą interwencją, blokując strzał Dariusza Formelli, lecz już siedem minut później defensywa Znicza była bezradna i Lech objął prowadzenie po strzale Karola Linettego. Był to jedyny gol pierwszej odsłony spotkania.

Pozostałe bramki padły w drugich czterdziestu pięciu minutach. Znicz doprowadził do wyrównania w 50. minucie za sprawą Arkadiusza Jędrycha. Następnie inicjatywę przejęli jednak zawodnicy Lecha, którzy strzelili cztery gole - ich autorami byli Zaur Sadajew (dwukrotnie), Muhamed Keita i Dariusz Formella. Lech wygrał 5:1, praktycznie rozstrzygając sprawę awansu do półfinału Pucharu Polski.

Obie drużyny rozegrają jeszcze mecz rewanżowy w Poznaniu, odbędzie się on w dniach 17-19 marca.