Ostrołęczanki dobrze... grają w piłkę! Jantar rozgromił Wilgę Garwolin [ZDJĘCIA, VIDEO]

Piłka nożna 10 sierpnia 2013 Komentarzy

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się piłkarki III-ligowego Jantaru Ostrołęka w pierwszym sparingu w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych. Podopieczne Rafała Koska po świetnej drugiej połowie pokonały Wilgę Garwolin 5:1.

Mecz rozgrywany był przy rzęsistym deszczu. Nie przeszkadzało to jednak paniom w całkiem nieźle zorganizowanej grze - Ci, którzy spodziewali się chaosu na boisku mogli się pozytywnie zaskoczyć, gdyż obie ekipy wykazywały się dużą dyscypliną taktyczną co sprawiało, że na mecz patrzyło się z przyjemnością.

Pierwszą bramkę zdobyły zawodniczki gości na początku spotkania. Jantar starał się odrobić straty, lecz defensywa Wilgi spisywała się bez zarzutu. Dopiero pod koniec pierwszej połowy błąd jednej z obrończyń gości zakończył się podyktowaniem rzutu karnego dla Jantaru. Strzał Beaty Majewskiej odbiła bramkarka, lecz przy dobitce nie miała żadnych szans i do przerwy wynik był remisowy.

Druga połowa była już jednak absolutnym popisem ostrołęckich piłkarek. Gospodynie grały widowiskowo, raz po raz zagrażając bramce Garwolina. Skuteczność była również mocną stroną zawodniczek w pomarańczowych koszulkach, które strzeliły aż cztery gole. Ich autorkami były Paulina Grzejka, Joanna Tomczak, Sandra Radek i Klaudia Płoska.

Jantar wygrał to spotkanie 5:1, biorąc srogi rewanż na zawodniczkach Wilgi, które w sparingu przed własną publicznością wywalczyły remis 2:2. Mecz nie przyciągnął wielu kibiców, lecz tak dobra gra ostrołęczanek powinna sprawić, że w całkiem niedługim czasie frekwencja na meczach będzie wyższa - tym bardziej, że już od 7 września trwać będą rozgrywki III ligi z udziałem Jantaru.

Jantar Ostrołęka - Wilga Garwolin 5:1 (1:1)
Bramki: Beata Majewska, Paulina Grzejka, Joanna Tomczak, Sandra Radek, Klaudia Płoska

Skład: Anna Rak - Klaudia Śnietka (37' Marta Niźnik), Beata Majewska, Wiktoria Piersa (46' Milena Wąsiewicz), Natalia Zając, Aleksandra Chodorek (46' Milena Modzelewska), Wioleta Dąbkowska (46' Paulina Grzejka), Joanna Tomczak ('70 Patrycja Koper), Aleksandra Galarska, Laura Świerszcz (67' Sandra Radek), Klaudia Płoska.