Ostrołęczanki popłynęły po puchar Konrada Czerniaka [WIDEO]

Pływanie 28 grudnia 2016 1 Komentarz

22 grudnia zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka Marysia Murawska i Magda Kowalska wystartowały w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Konrada Czerniaka - III edycja na basenie Aqua w Lublinie. W zawodach uczestniczyło ponad pięćset zawodników z 45 klubów z całego kraju.

Marysia Murawska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 28,28 i ustanowiła rekord Polski trzynastolatek na basenie 25-metrowym. Od jedenastu lat rekord należał do Karoliny Szczepanek z Polonii Warszawa i został pobity przez Marysię o 0,72 s. Na 100 m stylem dowolnym pływaczka popłynęła najszybciej z czasem 57,85 i do rekordu Polski zabrakło naszej pływaczce 0,45 s. W klasyfikacji rocznika 2003 w punktacji najlepszy wynik za jeden start Marysia uzyskała 681 punktów, zdobywając pierwsze miejsce.

Magda Kowalska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 32,42 z nowym rekordem życiowym i drugi srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04,36 (rekord życiowy). W klasyfikacji rocznika 2004 w punktacji najlepszy wynik za jeden start Magda uzyskała 494 punkty, zdobywając drugie miejsce.

Jak wyglądał 2016 rok w wykonaniu Piątki Ostrołęka? Podsumowanie w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Tymczasem, zachęcamy kluby z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego do wysyłania swoich refleksji i podsumowań dokonań w mijającym roku na adres mailowy sport@eostroleka.pl.