Ostrołęka miastem lidera III ligi (wideo, zdjęcia)

Siatkówka 13 listopada 2017 9 Komentarzy

Dwa mecze, dwa zwycięstwa - to weekendowy bilans III-ligowej drużyny OTPS Nike Ostrołęka. Podopieczne Tomasza Pakieły w sobotę pokonały na wyjeździe SPS Konstancin-Jeziorna, a dzień później ograły u siebie AZS LSW Warszawa. Ostrołęczanki są liderkami III ligi.

Konstancin-Jeziorna to gorący teren, o czym siatkarki Nike przekonały się w pierwszym secie sobotniego meczu. Porażka różnicą dwunastu punktów była bolesna, ale od tego momentu gra została uspokojona, a to znalazło odzwierciedlenie w kolejnych wynikach setów: Nike wygrywa dwa razy do 22 oraz w ostatnim secie do 15 i wywozi cenną zdobycz z terenu rywalek.

W niedzielę w Ostrołęce na nasze siatkarki także czekało spore wyzwanie, a mianowicie mecz z AZS Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie. Drużyna z Warszawy ma bardziej doświadczony zespół, ale ten mecz również należał do Nike. W pierwszym secie ostrołęczanki osiągnęły prowadzenie, lecz w końcówce do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne. Coraz odważniej radzące sobie siatkarki z Warszawy odrabiały straty, ale ostatni atak z lewego skrzydła przypieczętował wygraną do 23. W drugiej partii kluczowy był fragment meczu, w którym ze stanu 6:5 szybko zrobiło się 12:5. Mocny atak Kolanowskiej, a następnie kiwka Gromadzkiej sprawiły, że na tablicy wyników pojawiło się 15:8. Z kolei mocny atak Brewczyńskiej dał Nike prowadzenie 18:12. Skończyło się 25:18.

Trzeci set meczu z AZS LSW miał być przypieczętowaniem tego, co nastąpić musiało. Nie było jednak łatwo, bo warszawianki prowadziły w początkowej fazie seta (1:4, 7:13), ale kluczowa okazała się akcja, w której Klaudia Lendzioszek uderzyła z przechodzącej piłki zdobywając punkt na 15:15. Doprowadzenie do remisu dodało wiatru w żagle siatkarkom Nike i dało więcej siły na końcówkę seta. Do stanu 19:19 było jeszcze 'po równo', ale później minimalną przewagę zyskały gospodynie. Blok Sandry Zuśki zadecydował o zdobyciu 25. punktu, a to oznaczało, że Nike wygrywa 3:0. Jest to piąta z rzędu wygrana ostrołęczanek, mają one na swoim koncie komplet punktów i zajmują oczywiście pierwsze miejsce w tabeli.

SPS Konstancin Jeziorna - Nike Ostrołęka 1:3 (25:13, 22:25, 22:25, 15:25)
Nike Ostrołęka - AZS LSW Warszawa 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)

Nike: Monika Gromadzka, Klaudia Lendzioszek, Klaudia Waśkiewicz, Kamila Kolanowska, Sandra Zuśka, Zuzanna Brewczyńska, Wiktoria Lipka, Karolina Auchimik, Zosia Dudziec, Gabrysia Kosek, Monika Karnicka, Marta Komosińska, Aleksandra Jadczak, Klaudia Niedźwiecka. Trener Tomasz Pakieła.