Ostrołęka: Turniej im. Aleksandra Harabasza po raz 23.

Piłka nożna 12 listopada 2016 3 Komentarze

Już tylko dwa tygodnie pozostały do 23. edycji Międzynarodowego Halowego Turnieju im. Aleksandra Harabasza. W tym roku do rywalizacji przystąpią młodzi piłkarze z dwunastu drużyn, w gronie uczestników znajdzie się aż czterech reprezentantów Ostrołęki.

Już tylko dwa tygodnie pozostały do 23. edycji Międzynarodowego Halowego Turnieju im. Aleksandra Harabasza. W tym roku do rywalizacji przystąpią młodzi piłkarze z dwunastu drużyn, w gronie uczestników znajdzie się aż czterech reprezentantów Ostrołęki.

Nasze miasto reprezentować będą APN Ostrołęka, Korona Ostrołęka, UKS Złota Ostrołęka i UKS Narew Ostrołęka. Oprócz lokalnych ekip, w turnieju zagrają także FK Visaginas z Litwy, dwie drużyny MŁKS Łomża, dwie drużyny UKS Młode Orły Pułtusk, KS Pogoń Łapy, UKS Błyskawica Warszawa i PAF Płońsk. Organizatorem turnieju jest Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Janusza Kotowskiego.

Warto przybliżyć postać patrona turnieju, a mianowicie Aleksandra Harabasza. Urodził się on w 1937 roku w Zabierzowie Bocheńskim k. Krakowa. W piłkę nożną grał do 1966 roku, później został trenerem. Wychował wiele pokoleń młodych piłkarzy MZKS Narew Ostrołęka, prowadził też Orz Goworowo. Oprócz pracy w klubie z młodzieżą, współpracował z Wojewódzką Federacja Sportu w Ostrołęce i przez wiele lat prowadził reprezentację województwa Ostrołęckiego w Pucharach Michałowicza i Kuchara. Zmarł nagle w 1992 roku. Rok później odbyła się pierwsza edycja turnieju jego imienia, od turnieju lokalnego przez lata zyskał on rangę międzynarodową.

Sympatyków młodzieżowej piłki nożnej zapraszamy do śledzenia zmagań w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1 w dniach 26-27 listopada. Początek rozgrywek w sobotę o godz. 10:00. Więcej o turnieju przeczytasz w naszym serwisie sportowym.

(informacje o A. Harabaszu - źródło: narewplus.pl)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
21:33, 12 listopada 2016

Gość

prawda jest taka ze turniej w tym roku jest na bardzo slabym poziomie


...
10:57, 13 listopada 2016

czytelnik

powinna być zaproszona okoliczna dobra druzyna zle swiadczy o ostrołęce  


...
12:34, 13 listopada 2016

Gość

czytelnik  napisał(a):
powinna być zaproszona okoliczna dobra druzyna zle swiadczy o ostrołęce  Naucz się pisać, bo nie wiadomo co chciałeś czytelniku przekazać taką wiadomością. Jaka okoliczna drużyna? Co źle świadczy o Ostrołęce? Dlaczego niby o Ostrołęce? A nie o MOSIRze? :) Oj człowieku, mniej piłki, więcej naukiSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

TECZA ŁYSE
26 lipca 2017 jasiumrowka
Siłownie
20 stycznia 2017 Gość
Treningi koszykówki.
07 grudnia 2016 babette89
Piłka Nożna
14 października 2016 kluczowski8
FaceBook