OTPS Nike rywalizuje w minisiatkówce

Siatkówka 17 czerwca 2016 Komentarzy

Reprezentantki Nike Ostrołęka wzięły udział w turniejach kwalifikacyjnych do prestiżowych zmagań Kinder+ Sport. Młode siatkarki z naszego miasta rywalizowały w minisiatkówce w kategorii czwórek, trójek i dwójek. Sprawdź ich wyniki.

W czwórkach pierwsza drużyna Nike Ostrołęka wywalczyła bezpośredni awans do turnieju finałowego o wejście do Kinder+ Sport. 5 czerwca w Międzyborowie doszło do decydujących starć. Tam ostrołęczanki w fazie grupowej sprostały Polonezowi Wyszków oraz SMS-owi Warszawa, by w półfinale minimalnie ulec Wrzosowi Międzyborów. W spotkaniu o trzecie miejsce nasze zawodniczki uległy ekipie Metra Warszawa 0:2 i tym samym nie zajęły lokaty premiowanej awansem do finału Kinder+ Sport w Częstochowie. Pozostawiły jednak po sobie bardzo dobre wrażenie.

Do turnieju finałowego, w którym walczono o wyjazd do Częstochowy nie zakwalifikowała się druga czwórka Nike, odpadając w turnieju półfinałowym. 22 maja w Międzyborowie ostrołęczanki uległy Atenie Warszawa i Krótkiej Mysiadło.

Nike nie zabrakło także w kategoriach dwójek i trójek. Zespół z Ostrołęki reprezentowany był przez trzy zespoły z rocznika 2005 i młodsze (dwójki) oraz trzy zespoły z rocznika 2004 (trójki). Po trzech rundach eliminacyjnych do półfinału zakwalifikowała się trójka w składzie Maja Obrębska, Agnieszka Dobrzyńska i Julia Kossewska. Z kolei w dwójkach duże szanse na awans miały Martyna Werpachowska i Maja Sokołowska, ostatecznie jednak przegrały małymi punktami z warszawskim zespołem.

Dla większości młodych zawodniczek był to jeden z pierwszych startów w tak prestiżowym turnieju, dlatego należą im się brawa za wolę walki i ambicję. Zespoły prowadzone były przez trenerki Joannę Sobotkę (czwórki), Katarzynę Bloch (trójki) i Magdalenę Gadzałę (dwójki).