Paulina Bałdyga wicemistrzynią Polski juniorek

Siatkówka 07 kwietnia 2014 Komentarzy

Energa Gedania Gdańsk została mistrzem Polski juniorek w siatkówce podczas sezonu 2013/14. W finale gdańszczanki pokonały MOS Wola Warszawa - w barwach tej drugiej drużyny występowała ostrołęczanka Paulina Bałdyga.

Mecz - jak przystało na finał - był bardzo zacięty i emocjonujący. Gdańszczanki broniły tytułu mistrzowskiego, ale w zespole MOS Wola również nie brakowało utalentowanych zawodniczek. Pierwszego seta Energa Gedania wygrała 25:21. W drugiej odsłonie MOS Wola zrewanżował się, zwyciężając na przewagi 24:26.

Trzecia i czwarta partia przyniosła kibicom sporo emocji. Minimalnie lepsze okazały się jednak zawodniczki znad morza, zwyciężając 31:29 oraz 26:24. Gedania po raz drugi z rzędu cieszyła się z tytułu mistrzowskiego a MOS musiał zadowolić się srebrem.

Dla Pauliny Bałdygi sezon 2013/14 jest niezwykle udany. Oprócz srebra krajowego czempionatu, ostrołęcka siatkarka mogła dopisać do swojego dorobku złoty medal Mistrzostw Europy wschodniej EEVZA w barwach reprezentacji Polski - została również najlepszą rozgrywającą turnieju. Jej wysiłek doceniony został również przez selekcjonera reprezentacji seniorów, Piotra Makowskiego, który powołał Bałdygę na zgrupowanie dorosłej kadry.