Pędzich show w Rzekuniu! Kurpik i Aldo Bartnik bez punktów

Piłka nożna 03 maja 2016 Komentarzy

Rzekunianka Rzekuń była jedynym zespołem z powiatu ostrołęckiego, jaki w 19. kolejce A-Klasy zdobył komplet punktów. Podopieczni Pawła Sendrowskiego na własnym boisku pokonali KS Wąsewo. Wyjazdowe porażki zanotowały ekipy Kurpika Kadzidło i Aldo Bartnika Myszyniec.

Bohaterem meczu Rzekunianka - Wąsewo został Bartosz Pędzich. Napastnik, który do Rzekunia trafił z Narwi Ostrołęka, popisał się aż czterema trafieniami między 55. a 78. minutą, dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie. Honorowego gola dla KS Wąsewo zdobył w 85. minucie Jakub Podolak. Tym samym Rzekunianka odniosła siódme zwycięstwo w tym sezonie i zbliżyła się do KS Wąsewo na dwa punkty.

Szalony mecz w Słoszewie rozegrał Kurpik Kadzidło. Po dziewięciu minutach podopieczni Arkadiusza Chmielewskiego prowadzili już 2:0 po golach Konrada Mamińskiego i Artura Abramczyka. Po pół godzinie gry było już jednak 2:2 - bramki dla Gladiatora strzelili Artur Żelasko i Mariusz Krzemiński. Na przerwę z prowadzeniem schodził Kurpik, bowiem w 40. minucie swojego drugiego gola strzelił Abramczyk. Kurpik utrzymał prowadzenie do 67. minuty - bramkę na 3:3 strzelił Robert Rutkowski. Trzy minuty później kadzidlańscy piłkarze ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Mamajka. Wydawało się, że Kurpik dowiezie zwycięstwo do końca meczu, lecz gole Mateusza Gocejny w 87. minucie oraz Sebastiana Lewandowskiego tuż przed końcem pozbawiły punktów piłkarzy z powiatu ostrołęckiego.

W trzynastoosobowym składzie na mecz do Glinojecka pojechali gracze Aldo Bartnika Myszyniec. Gospodarze lepiej wytrzymali ten mecz kondycyjnie i wygrali 3:0 po bramkach Sebastiana Czajkowskiego, Szymona Sikorskiego i Daniela Banaszewskiego.