Pekpol niespodziewanie zwyciężył! (WIDEO)

Siatkówka 09 marca 2011 Komentarzy

Fantastyczne widowisko w Ostrołęce! Po stojącym na wysokim poziomie meczu Pekpol Ostrołęka pokonał drużynę Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Tym samym podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza awansowali na piąte miejsce w tabeli...

Fantastyczne widowisko w Ostrołęce! Po stojącym na wysokim poziomie meczu Pekpol Ostrołęka pokonał drużynę Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Tym samym podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza awansowali na piąte miejsce w tabeli!

Zaczęło się bardzo dobrze. Nasi siatkarze od początku pierwszego seta wyszli na prowadzenie i starali się je utrzymać. Konsekwentnie posyłane serwisy na Jorge Hernandeza oraz duża skuteczność w ataku (szczególnie Artura Żylińskiego) dały biało-czerwonym zwycięstwo w pierwszej partii 25:20. W drugim secie scenariusz się powtórzył, z tym, że mieliśmy jeszcze bardzo zaciętą końcówkę. Ostatecznie zakończyliśmy seta wynikiem 25:23 i było już 2:0. Przestój i kryzys w grze przytrafił się naszym siatkarzom w partii trzeciej. Goście byli w niej wyraźnie lepsi, atomowymi zagrywkami straszył Daniel Wilk a Enrique de la Fuente kończył prawie wszystkie swoje ataki zdobyciem punktu. 18:25 i goście mieli jeszcze cień nadziei na zwycięstwo. Nadzieja umiera ostatnia, w tym wypadku umarła w czwartym secie. Goście starali się i prowadzili wyrównaną grę z Pekpolem ale to nasi siatkarze od stanu 22:22 zdobyli dwa punkty i mieli piłkę meczową. Co prawda jedną udało się obronić gościom ale za to druga wpadła już w boisko i biało-czerwoni mogli cieszyć się z klasowego zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem! Pekpol po tym meczu awansował na piąte miejsce w tabeli. Brawo!

Pekpol Ostrołęka - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:20, 25:23, 18:25, 25:23)

PEKPOL: G.Pietkiewicz, P.Pietkiewicz, Jacyszyn, Stańczuk, Sacharewicz, Żyliński, Kaniowski (libero) oraz Białek, Walendzik, Szczygielski.

TREFL: Maciończyk, Hernandez, De la Fuente, Kaczmarek, Świrydowicz, Wilk, Żurek (librero) oraz Szczurek, Edgar.