Perfekcyjna niedziela seniorek Nike Ostrołęka

Siatkówka 28 listopada 2016 Komentarzy

Seniorki Nike Ostrołęka w niedzielę 27 listopada rozegrały dwa wyjazdowe spotkania w III lidze. Ostrołęczanki nie miały problemów z rywalkami i powróciły do domu z pełną zdobyczą punktową, a nawet bez straty seta!

Obawy jednak były, szczególnie przed pierwszym spotkaniem z Nike II Węgrów. Wszystko dlatego, że węgrowianki miały możliwość wystawić zawodniczki z pierwszoligowego zespołu, który dzień wcześniej pokonał u siebie Proximę Kraków 3:2. Trudny mecz na zapleczu Orlen Ligi spowodował jednak, że trenerzy węgrowskiego zespołu zdecydowali się oszczędzić swoje najmocniejsze zawodniczki.

Wszyscy pamiętamy jak trudne było spotkanie Nike z Węgrowem rozgrywane w Ostrołęce. Na wyjeździe ten scenariusz się jednak nie powtórzył. Znakomicie grające podopieczne Dariusza Werpachowskiego w pierwszym secie rozbiły swoje rywalki do 12. Druga partia również zaczęła się świetnie dla Ostrołęki, od prowadzenia 4:0. Węgrowianki zdołały jednak wyrównać i do końca seta toczony był wyrównany bój. Zakończyła go dopiero gra na przewagi, zwycięska dla Nike z Ostrołęki 30:28. Dało to naszym siatkarkom dużą przewagę psychologiczną, w trzeciej odsłonie co prawda gospodynie prowadziły już 10:7, ale od tego momentu świetna gra ostrołęczanek sprawiła, że zwycięzca meczu mógł być tyko jeden. Nike Ostrołęka wygrywa w Węgrowie, pakuje się do busa i w drogę na Mińsk Mazowiecki.

Tam bowiem czekała już ekipa miejscowego Olimpu. Był to rywal niżej notowany, lecz nie należało go lekceważyć, gdyż u siebie każdy zespół III ligi może być groźny. Pierwszy set absolutnie bez historii, Nike zaczyna od prowadzenia 9:1, a później 14:4. W drugim secie gospodynie pokazały "pazur", gdyż prowadziły już 8:6, a nawet 19:16. Z tej przewagi również nie zdołały urwać seta ostrołęczankom. Te uspokoiły grę, doprowadziły do remisu po 21, a z tego wyniku "wyciągnęły" na 25:23 i było 2:0. Trzeci set był formalnością - siatkarki Nike grały kapitalnie, zaczęły od 9:3, przez 13:6 i 17:7, a od tego ostatniego wyniku pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko jednego punktu. Kolejny komplet "oczek" trafił na konto Nike Ostrołęka.

Siatkarki prowadzone przez Dariusza Werpachowskiego są niepokonane w rozgrywkach III ligi mazowieckiej. Osiem zwycięstw z rzędu robi wrażenie, a trener Dariusz Werpachowski zapowiada walkę o awans do II ligi. Kolejne mecze Nike już 17 i 18 grudnia w hali ZSZ 1 przy ul. 11 listopada w Ostrołęce. Rywalkami będą SPS Konstancin Jeziorna i Asto Piaseczno, a więcej o meczach przeczytasz wkrótce w naszym serwisie.

PMKS Nike II Węgrów - Nike Ostrołęka 0:3 (12:25, 28:30, 16:25)
Olimp Mińsk Mazowiecki - Nike Ostrołęka 0:3 (15:25, 23:25, 8:25)