Piątka i WOPR-OS z kolejnymi sukcesami na koncie [ZDJĘCIA]

Pływanie 13 kwietnia 2016 Komentarzy

W niedzielę 10 kwietnia połączona reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka oraz WOPR-OS Ostrołeka wzięła udział w VI Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. W swoich startach zawodnicy osiągnęli wiele wartościowych wyników, ustanowili nowe rekordy życiowe, a co najważniejsze zdobyli 15 medali i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugim miejscu.

Ostrołękę reprezentowali Magda Kowalska, Maja Obrębska, Martyna Werpachowska, Natalia Skórzewska,Mateusz Kochański, Zosia Pragacz, Filip Gumowski,Maria Mikas, Szymon Nakielski, Julia Hyjek i  Paweł Kowalski z UKS Piątka oraz Nina Bagińska, Hubert Nakielski, Kacper Mierzejewski, Mateusz Adamowski i Jakub Sikorski z WOPR-OS.

Magda Kowalska w kategorii wiekowej 12-13 lat zdobyła dwa złote medale na dystansach: 50 m stylem dowolnym z czasem 30,22 s. i 50 m stylem motylkowym z czasem 32,59 s. Magda w obu swoich startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Hubert Nakielski w kategorii wiekowej 14-16 lat zdobył trzy złote medale na dystansach 50 m stylem dowolnym z czasem 24,99 s, 50 m stylem motylkowym z czasem 28,07 s., 100 m stylem dowolnym z czasem 54,51 s. Czasy osiągnięte przez Huberta są jego nowymi rekordami życiowymi.

Martyna Werpachowska w kategorii wiekowej 10-11 lat zdobyła dwa medale - złoty na 50 m stylem grzbietowym z czasem 41,26 i srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 37,49 s. Nina Bagińska w kategorii wiekowej 9 lat i młodsi zdobyła złoty medal na dystansie 25 m stylem klasycznym z czasem 23,81 s. Ponadto była czwarta na 25 m stylem dowolnym. Maja Obrębska w kategorii wiekowej 12-13 lat zdobyła dwa medale :złoty na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 46,05 i srebrny na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40,56 s. Maria Mikas w kategorii wiekowej 10-11 lat zdobyła dwa medale - złoty na 50 m stylem klasycznym z czasem 47,10 s. i srebrny na 50 m stylem motylkowym z czasem 41,79 s.

Kacper Mierzejewski w kategorii wiekowej 12-13 lat zdobył dwa medale - srebrny na 50 m stylem motylkowym z czasem 37,90 s. i brązowy na 50 m stylem dowolnym z czasem 31,70 s. Zofia Pragacz w kategorii wiekowej  10-11 lat zdobyła brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 45,92 s. Pragacz była ponadto piąta na 50 m stylem dowolnym.

Pozostali zawodnicy, mimo że nie zdobywali medali to w swoich startach ustanawiali swoje nowe rekordy życiowe plasując się tuż za podium. Szymon Nakielski był czwarty na 25 m stylem dowolnym i ósmy na 25 m stylem grzbietowym. Mateusz Adamowski startując z zawodnikami o dwa lata starszymi był piąty na 50 m stylem dowolnym  i czwarty na 50 m stylem klasycznym. Jakub Sikorski był piąty na 50 m stylem grzbietowym. Filip Gumowski był siódmy na 50 m stylem dowolnym i czwarty na 50 m stylem grzbietowym. Natalia Skórzewska  była szósta na 25 m stylem dowolnym i czwarta na 25 m stylem grzbietowym. Mateusz Kochański był siódmy na 50 m stylem grzbietowym. Julia Hyjek była szósta na 50 m stylem dowolnym i piąta na 50 m stylem grzbietowym. Paweł Kowalski był piaty na 50 m stylem dowolnym.

Jak start swoich podopiecznych skomentowali trenerzy ostrołęckiego zespołu?

- Wyniki osiągnięte przez moich zawodników napawają dużym optymizmem i potwierdzają, że praca którą wykonujemy na treningach nie idzie na marne – mówi Andrzej Pyskło trener UKS  Piątka. Wtóruje mu szkoleniowiec WOPR-OS Dariusz Małkowski. -  Jestem bardzo zadowolony ze startu swoich zawodników. Dla młodszych to bardzo cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Natomiast dla starszych zawodników WOPR-OS start w zawodach pływackich był przede wszystkim sprawdzianem ich formy przed zbliżającymi się zawodami Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym, które odbędą się za dwa tygodnie - stwierdził trener Małkowski.

Nie byli to jedyni reprezentanci Ostrołęki podczas zawodów w Ostrowi Mazowieckiej. Więcej o tej imprezie i o pozostałych wynikach ostrołęckich pływaków już jutro w naszym serwisie sportowym.