Piątka popłynęła po medale w Giżycku

Pływanie 01 kwietnia 2019 0 Komentarzy

W ubiegłą sobotę reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka węzła udział w XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. W zawodach uczestniczyło ponad 380 zawodniczek i zawodników z 29 klubów z całego kraju.

Magda Kowalska zdobyła złoty medal na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:19,29 oraz srebrny medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:09,92

Dwukrotnie na trzecim stopniu podium stanął Maciej Romanowski, zdobywając dwa brązowe medale: jeden medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:22,70 (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem motylkowym.

Na uwagę zasługuje również występ pozostałej dwójki zawodników: Natalia Skórzewska po przepłynięciu 100 m stylem zmiennym uplasowała się na 5. miejscu oraz dopłynęła jako 7. na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Szymon Pliszka startował na 100 m stylem dowolnym (rekord życiowy) oraz 50 m stylem grzbietowym.