Piątka zaczyna sezon od dziesięciu medali

Pływanie 19 stycznia 2017 0 Komentarzy

Bardzo udany start odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy 15 stycznia uczestniczyli w VII Otwartych Mistrzostw w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. Sezon otwarty został dziesięcioma medalami dla ostrołęckiego klubu. Zobacz jakie wyniki osiągnęli reprezentanci Piątki.

Marysia Murawska, Magda Kowalska, Marysia Mikas, Maja Obrębska, Natalia Skórzewska i Mateusz Kochański to reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka, która zainaugurowała nowy sezon dziesięcioma medalami - sześcioma złotymi, jednym srebrnym i trzeba brązowymi.

Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 27,71 i złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 29,00. Marysia została również najlepszą zawodniczką tej imprezy, startując o dwa lata starszymi zawodniczkami. Jej klubowa koleżanka Magda Kowalska zdobyła dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 29,82 (rekord życiowy) i drugi złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 32,92. Z kolei Marysia Mikas zdobyła jeden złoty medal na 50 m.stylem klasycznym - czas 42,19(rekord życiowy) i jeden brązowy medal na 50 m stylem motylkowym - 38,30. Marysia startowała o rok starszymi zawodniczkami.

Inna z zawodniczek Piątki - Maja Obrębska - zdobyła jeden srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 39,64 i brązowy  na 50 m stylem klasycznym - uzyskała tam wynik 43,87. Następna podopieczna trenera Andrzej Pyskło - Natalia Skórzewska - zdobyła złoty medal na 25 m stylem grzbietowym z czasem 22,32 (rekord życiowy) i medal brązowy na 25 m stylem klasycznym z czasem 26,93 (rekord życiowy).

Więcej informacji z pływackich aren znajdziecie w naszym dziale "Pływanie".