Pięć goli w piątym sparingu. Korona Ostrołęka gotowa do ligi (zdjęcia)

Piłka nożna 05 sierpnia 2018 7 Komentarzy

Korona Ostrołęka zakończyła okres sparingów przed sezonem 2018/19. Żółto-niebiescy wygrali wczoraj z KS CK Troszyn 5:2. Wniosek ze sparingów jest prosty: z wyżej notowanymi rywalami Korona przegrywała, z teoretycznie słabszymi - wygrywała. Ciekawe, jak będzie za tydzień w meczu ligowym.

Do przerwy ostatniego sparingu Korona prowadziła z Troszynem 2:0 po golach Michała Noska z rzutów karnych. W drugiej połowie dwie bramki dla KS CK strzelił Piotr Gutowski, doprowadzając do wyrównania. W drugiej połowie w zespole Korony na boisku pojawili się zawodnicy z teoretycznie pierwszej jedenastki i w ostatnim kwadransie odmienili oni losy meczu. Bramki strzelali Marcin Kraska, Maciej Malinowski i Jakub Laska.

Korona zagrała w składzie: Korona: Fuksiński - Juchniewicz, Ludwiczak, Kruszewski, Skarzyński, Muchin, Nosek, Szydlik, Gąska, Zięba, Galara. Po przerwie zagrali: Kozłowski - Strzeżysz, D. Jastrzębski, D. Dzwonkowski, Kraska, Macioch, Laska, Dzbeński, Malinowski, Kowalczyk, Borkowski.

Bilans letnich sparingów Korony to 2 zwycięstwa (z Rzekunianką i Troszynem) i 3 porażki (2x z ŁKS Łomża oraz z Ruchem Wysokie Mazowieckie). Bilans bramek to 9:13 na korzyść rywali.

Sparingi Korony Ostrołęka przed sezonem 2018/19:

14.07 - vs Ruch Wysokie Mazowieckie 1:6 (Augustyniak)
20.07 - vs ŁKS Łomża 0:1;
28.08 - vs Rzekunianka Rzekuń 2:0 (K. Jastrzębski 2)
01.08 - vs ŁKS Łomża 1:4 (Nosek)
04.08 - vs KS CK Troszyn 5:2 (Nosek 2, Kraska, Malinowski, Laska)

Za tydzień start ligi. Korona Ostrołęka w meczu u siebie z Pogonią II Siedlce, starcie rozegrane zostanie 11 sierpnia o 17.00 na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce.