Pięć medali Magdy Kowalskiej na Mistrzostwach Warszawy

Pływanie 02 czerwca 2015 Komentarzy

W dniach 29-30 maja na obiektach Warszawianki odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu. Znakomity występ podczas zawodów zanotowała reprezentantka Ostrołęki Magda Kowalska. Młoda zawodniczka z naszego miasta zdobyła aż pięć medali.

Magda Kowalska zdobyła złote medale w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem motylkowym. Srebrne krążki trafiły do ostrołęczanki po zaciętych bojach na dystansach 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowym oraz 200 metrów stylem dowolnym. Na tym ostatnim dystansie Kowalska pobiła swój rekord życiowy.

- Wyniki Magdy to przede wszystkim efekt jej ciężkiej pracy i zaangażowanie podczas treningów. Należy również dodać, że Magda tydzień wcześniej startowała w Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach 10 i 11 latków w Ciechanowie, gdzie zdobyła brązowy medal na 200 m stylem zmiennym – powiedział nam trener zawodniczki Andrzej Pyskło.

Reprezentantka klubu UKS Piątka Ostrołęka dzięki swoim udanym startom w Warszawie została najlepszą zawodniczką rocznika 2004, a Piątka uplasowała się na 24. miejscu wśrod 61 klubów w klasyfikacji drużynowej. Łącznie w warszawskich zawodach wzięło udział 574 zawodników i zawodniczek z całej Polski.