Pięć medali najmłodszych lekkoatletów

Lekkoatletyka 04 października 2015 Komentarzy

Młodzi lekkoatleci trenujący w ramach projektu "Lekkoatletyka dla każdego" wzięli udział w finałach wojewódzkich na stadionie AZS AWF Warszawa. Zawodnicy i zawodniczki prowadzeni przez Bartosza Witkowskiego i Katarzynę Szuster przywieźli do Ostrołęki pięć medali.

Grupa ponad dwudziestu młodych lekkoatletów z Ostrołęki w Warszawie biła swoje dotychczasowe rekordy życiowe i walczyła o medale. W sumie reprezentanci Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego czterokrotnie sięgali indywidualnie po medale. Złote wywalczyły Oliwia Napiórkowska w sprincie na 60 m, Izabela Stefańska w biegu na 300 m i Sandra Oleksiak - 600 m. Srebro zdobyła Zuzanna Podolak na 600 m.

Emocji nie zabrakło również w występie sztafety 8 x 50 m, która wywalczyła pierwsze miejsce, złote medale i piękny puchar. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Amelia Napiórkowska, Maja Czaplińska, Alicja Prusik, Oliwia Napiórkowska, Kornelia Zbiczyńska, Kornelia Szymczyk, Karolina Berkowska i Izabela Stefańska.

W pierwszej dziesiątce w swoich konkurencjach uplasowali się jeszcze: Alicja Prusik - czwarta na 60 m, Sandra Olesiak - piąta w skoku w dal, Kornelia Zbiczyńska - piąta na 300 m, Kornelia Szymczyk - piąta na 60 m, Oliwia Napiórkowska - piąta w skoku w dal, Karolina Berkowska - szósta na 60 m i siódma w skoku w dal, Zuzanna Podolak - siódma w skoku w dal, Mateusz Polewacz - siódmy w piłeczce palantowej, Amelia Napiórkowska - siódma w piłeczce palantowej, Wiktor Kruczyński - ósmy w piłeczce palantowej i na 600 m, Alicja Prusik - ósma w skoku w dal, Michał Korsak - dziewiąty na 600 m, Nina Gawrych - dziewiąta w piłeczce palantowej, Mateusz Polewacz - dziesiąty na 60 m.

Ponadto w zawodach wystartowali: Maria Mrówka, Filip Gołębiewski, Piotr Rębowski, Maria Zielińska, Eryk Dobkowski, Maja Czaplińska, Joanna Janczewska, Lena Wilczyńska, Karolina Olszewska i Iga Romanowska. W zawodach wystartowali dzieci z roczniak 2003 - 2005.