Pięciosetowy bój UKS Olimp (zdjęcia)

Siatkówka 05 grudnia 2017 2 Komentarze

Siatkarze UKS Olimp Ostrołęka nie zaliczą do udanych sobotniego popołudnia. Ostrołęczanie na własnym parkiecie w "meczu o 6 punktów" przegrali z MOS Wola II Warszawa 2:3 i na trzy mecze przed końcem mają sześć punktów straty do szóstego miejsca w tabeli.

W sobotnim meczu ostrołęczanie przegrali pierwszego seta na przewagi, ale w drugim i trzecim byli już górą. Prowadzenie 2:1 było doskonałym przyczynkiem do tego, by mecz zakończyć w czterech setach. Wtedy jednak gracze MOS Wola włączyli wyższy bieg, wygrali czwartego seta do 21, a w tie-breaku nie pozostawili już żadnych wątpliwości. Mecz zakończył się podziałem punktów, ale większą pulę zgarnęli warszawianie.

Przegrany mecz trochę skomplikował sytuację UKS Olimp w rozgrywkach I ligi mazowieckiej. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy spotkania, a strata do szóstego MOS Wola II Warszawa wynosi już 6 punktów. Drużyny z 7. i 8. miejsca rozpoczną rundę play-off od pierwszej rundy, w której walczyć będą o utrzymanie w I lidze.

Siatkarzom prowadzonym przez Norberta Majkowskiego do rozegrania pozostały jeszcze mecze z Metrem Warszawa (8 grudnia), MOS Wola Warszawa (15 grudnia) i Plasem Warszawa (21 grudnia).

UKS Olimp Ostrołęka - MOS Wola II Warszawa 2:3 (24:26, 25:19, 25:23, 21:25, 7:15)