Pierwsze medale Piątki po wakacyjnej przerwie

Siatkówka 03 października 2018 1 Komentarz

W sobotę 29 września reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka wzięła udział w jesiennym rozpływaniu o puchar Książąt Mazowieckich pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów.W zawodach uczestniczyło ponad 260 zawodników z 24 klubów z całego kraju.

Trzy medale, w tym dwa złote, wywalczyła Magda Kowalska, która zajęła pierwsze miejsce na 200 m stylem dowolnym
z czasem 2:16,22 (rekord życiowy) oraz złoto na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:10,77 i srebrny medal na
100 m stylem dowolnym.W klasyfikacji generalnej zawodniczek 14-letnich pływaczek Magda zdobyła pierwsze miejsce.

Najmłodsza zawodniczka Piątki Natalia Skórzewska zdobyła srebrny medal na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:42,63 (rekord życiowy) oraz brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:34,50(rekord życiowy). W klasyfikacji generalnej 10-letnich pływaczek Natalia zdobyła czwarte miejsce.

Z dobrej strony zaprezentował się Maciek Romanowski, zdobywając złoty medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:25,14, poprawiając rekord życiowy o ponad cztery sekundy oraz piąte miejsce na 100 m stylem klasycznym i dwunaste miejsce na 100 m stylem dowolnym.