Piłkarskie święto w Troszynie: KS CK wygrał z Narwią Ostrołęka [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 02 października 2021 14 Komentarzy

Hit IV ligi mazowieckiej w wydaniu lokalnym przyciągnął na stadion w Troszynie prawdziwe tłumy. Fani obu drużyn liczyli na to, że to ich ulubieńcy zdobędą trzy punkty. Boisko wszystko zweryfikowało - po ostatnim gwizdku ręce w geście zwycięstwa wznieśli gospodarze. Wygrali wysoko.

Mecz zaczął się dla gospodarzy najlepiej, jak mógł. Już w trzeciej minucie Mariusz Wierzbowski najlepiej odnalazł się w polu karnym i pokonał Andrija Radczenkę.  Od tego momentu częściej przy piłce była Narew, ale ofensywne wypady niebiesko-czerwonych kończyły się... właśnie, niczym. Goście potrafili przedostać się na połowę Troszyna, ale tam znakomicie grała defensywa po profesorsku zarządzana przez grającego trenera Michała Złotkowskiego. Ataki były rozbijane, w najlepszym wypadku kończyło się na wrzutkach, które jednak dużo krzywdy gospodarzom nie robiły.

Gospodarze byli za to do bólu skuteczni. W 30. minucie nie udało się co prawda po rzucie rożnym, gdy strzał został obroniony, również w 35. minucie uderzenie zza pola karnego złapał Radczenko, ale już w 37. minucie podanie w uliczkę i Jakub Tyska nie myli się w dogodnej sytuacji. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie jeszcze po jednej dogodnej sytuacji - po strzale gospodarzy piłka powędrowała obok bramki, z kolei strzał gości (głową, po rzucie rożnym) został wyblokowany przez obrońców.

Do przerwy 2:0. Czy zasłużone? Jeżeli ktoś miał wątpliwości, która drużyna jest w sobotę lepsza, to w drugiej połowie KS CK Troszyn już ich nie pozostawił. W 68. minucie spotkania gospodarze świetnie rozegrali rzut wolny, a Mariusz Wierzbowski strzelił swojego drugiego gola. Pięć minut później na 4:0 podwyższył Patryk Gumowski. Obie bramki z drugiej połowy zobaczycie na naszym nagraniu poniżej. Narew miała swoje szanse, ale trzeba oddać cesarzowi co cesarskie: KS CK Troszyn był w tę sobotę drużyną lepszą, lepiej zorganizowaną i  trzy punkty na własnym terenie zostawił zasłużenie.

Ciekawie było również na trybunach. Głośniejsza była grupa kibiców Narwi, która zaakcentowała, że stadion w Troszynie zapełnił się dlatego, że "my tu gramy", z kolei fani KS CK... odpalili race, ciesząc się z bramek swojej drużyny - co później wzbudziło zainteresowanie interweniujących ochroniarzy i policjantów.

Atmosferę piłkarskiego święta czuć było wszędzie wokół. 2 października lepszy był Troszyn - rewanż już na wiosnę w Ostrołęce.

KS CK Troszyn-Narew Ostrołęka 4:0 (2:0)