Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 1)

Piłka nożna 10 sierpnia 2015 Komentarzy

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów w naszym dziale sportowym. Tym razem bierzemy pod lupę piłkarzy, wywodzących się z Ostrołęki lub powiatu ostrołęckiego, którzy obecnie reprezentują różne kluby na terenie naszego kraju. Co tydzień informować będziemy o ich osiągnięciach w minionym weekendzie. 8 i 9 sierpnia nie brakowało emocji z udziałem naszych graczy.

Oczywiście bohaterem ubiegłego weekendu jest Mateusz Żebrowski. 20-letni wychowanek OTS Korona Ostrołęka strzelił dwa gole na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy, o czym pisaliśmy w naszym poniedziałkowym serwisie. Na listę strzelców wpisał się także Łukasz Grzeszczyk, wykorzystując rzut karny w meczu drugiej ligi. Warty uwagi jest również debiut na trzecim poziomie rozgrywkowym 17-letniego ostrołęczanina Jakuba Przybyły.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą), prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień. Poniżej raport z ubiegłego weekendu.

I LIGA:

MATEUSZ ŻEBROWSKI (wychowanek OTS Korona) strzelił dwa gole dla Wigier Suwałki w wygranym 4:0 meczu z Rozwojem Katowice. Grał przez 90 minut;

II LIGA:

ŁUKASZ GRZESZCZYK (wychowanek MKS Narew) strzelił gola z rzutu karnego dla GKS Tychy w wygranym 2:1 meczu z Olimpią Zambrów. Grzeszczyk wszedł na boisko w 65. minucie i już siedem minut później wykorzystał „jedenastkę”;

JAKUB PRZYBYŁA (wychowanek UKS Narew) zadebiutował w rozgrywkach II ligi, pojawił się na boisku w 90. minucie meczu Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków. Mecz zakończył się wynikiem 1:1;

III LIGA:

MARCIN TRUSZKOWSKI (wychowanek MKS Narew) zadebiutował w barwach Polonii Warszawa w meczu 1. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Jego klub zremisował 1:1 z Pelikanem Łowicz, a Truszkowski grał przez 90 minut;

PIOTR GURZĘDA (wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w barwach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w meczu 1. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Świt zremisował 2:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki;

PRZEMYSŁAW OLESIŃSKI i ŁUKASZ ZANIEWSKI (wychowankowie OTS Korona) zagrali w meczu 1. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej w barwach ŁKS Łomża. Obaj gracze pojawili się na boisku od pierwszej minuty meczu z KS Wasilków. ŁKS wygrał ten mecz 1:0 po golu Alberta Rydzewskiego.

IV LIGA:

PIOTR STRZEŻYSZ, WOJCIECH SKORUPKA (wychowankowie MKS Narew) oraz DOMINIK DZWONOKOWSKI (wychowanek OTS Korona) zagrali w meczu 1. kolejki IV ligi mazowieckiej (gr. północ) w barwach Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Ich klub uległ Huraganowi Wołomin 0:3. Skorupka i Strzeżysz grali 90 minut – drugi z nich nie wykorzystał rzutu karnego. Dzwonkowski opuścił boisko w 62. minucie. W zespole Ostrovii zagrali również byli piłkarze Narwi - bramkarz Andrzej Łyziński i skrzydłowy Dawid Wilczewski.

PAWEŁ GWIAZDA i ADRIAN GWIAZDA (wychowankowie Tęczy JBB Łyse) rozegrali 90 minut w barwach Orła Kolno w meczu 1. kolejki IV ligi podlaskiej przeciwko Dębowi Dąbrowa Białostocka. Zespół Orła przegrał 1:2, a ciekawostką jest, iż jedyną bramkę dla zespołu z Kolna strzelił były obrońca Narwi Piotr Prusinowski.

MATEUSZ NAKIELSKI (wychowanek MKS Narew) zagrał w meczu 1. kolejki IV ligi podlaskiej w barwach Puszczy Hamech Hajnówka. Jego klub uległ Turowi Bielsk Podlaski 0:5, a Nakielski został zmieniony w drugiej połowie. W zespole z Hajnówki wystąpił również były gracz ostrołęckiej Korony (i jej drugi trener) Robert Sokół.