Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 3)

Piłka nożna 25 sierpnia 2015 Komentarzy

Zapraszamy do lektury trzeciego odcinka naszego cyklu, w którym podsumowujemy ostatnie osiągnięcia piłkarzy wywodzących się z Ostrołęki, a reprezentujących teraz kluby na terenie całego kraju. W ubiegły weekend szczególnie wyróżnili się Mariusz Marczak, Mateusz Nakielski i Łukasz Grzeszczyk.

Wszyscy trzej wychowankowie Narwi Ostrołęka strzelali bramki w meczach swoich zespołów. Skutecznością imponuje szczególnie Grzeszczyk, który nadal jest na czele klasyfikacji strzelców II ligi z pięcioma golami w czterech rozegranych meczach. Warty uwagi jest również występ Adriana Gwiazdy - wychowanek Tęczy Łyse i były zawodnik ostrołęckiej Narwi strzelił dwa gole dla Orła Kolno.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień. Poniżej raport z ubiegłego weekendu.

I LIGA:

MATEUSZ ŻEBROWSKI (wychowanek OTS Korona) rozegrał 90 minut w barwach Wigier Suwałki w meczu 4. kolejki zaplecza T-Mobile Ekstraklasy. Rywalem Wigier była Bytovia Bytów, a mecz zakończył się remisem 2:2.

II LIGA:

ŁUKASZ GRZESZCZYK (wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w barwach GKS Tychy w meczu 4. kolejki II ligi przeciwko Polonii Bytom. GKS wygrał to spotkanie 2:1, a Grzeszczyk strzelił bramkę w 24. minucie. Była to dla niego piąta bramka w czwartym meczu, ostrołęczanin jest wciąż liderem klasyfikacji strzelców.

DANIEL KRASKA (wychowanek OTS Korona) zagrał w barwach Znicza Pruszków w meczu 4. Kolejki II ligi przeciwko Wiśle Puławy. Zespół z Pruszkowa wygrał 3:1, a Kraska wyszedł w podstawowym składzie i opuścił boisko w 61. minucie.

III LIGA:

MARIUSZ MARCZAK (wychowanek MKS Narew) strzelił bramkę w meczu trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej Polonia Warszawa-Warta Działoszyn. Marczak trafił dla „Czarnych Koszul” w wygranym 5:0 meczu z Wartą Działoszyn – ostrołęczanin wpisał się na listę strzelców w 47. minucie, otwierając worek z bramkami. Opuścił boisko w 80. minucie.

MARCIN TRUSZKOWSKI (wychowanek MKS Narew)  rozegrał 90 minut w barwach Polonii Warszawa we wspomnianym wyżej spotkaniu przeciwko Warcie Działoszyn (5:0 dla Polonii). Truszkowski został w tym meczu ukarany żółtą kartką.

PRZEMYSŁAW OLESIŃSKI (wychowanek OTS Korona) zagrał przez 75 minut meczu III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Olesiński gra w ŁKS Łomża, który zremisował na wyjeździe 2:2 z Finishparkiet Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

PIOTR GURZĘDA (wychowanek MKS Narew) rozegrał cały mecz III ligi łódzko-mazowieckiej. Jego drużyna – Świt Nowy Dwór Mazowiecki – zremisowała 1:1 z Pelikanem Łowicz.

IV LIGA:

PIOTR STRZEŻYSZ, WOJCIECH SKORUPKA (wychowankowie MKS Narew), DOMINIK DZWONOKOWSKI (wychowanek OTS Korona) oraz ŁUKASZ CHOROSZEWSKI (wychowanek Rzekunianki Rzekuń) zagrali w meczu IV ligi mazowieckiej w barwach Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Ostrovia uległa Mławiance Mława 0:3. Skorupka i Strzeżysz zagrali 90 minut, Dzwonkowski zszedł z boiska po 83 minutach, natomiast Choroszewski pojawił się na placu gry w 65. minucie. W dodatku, w barwach Ostrovii po 90 minut zagrali byli zawodnicy MKS Narew – Andrzej Łyziński i Dawid Wilczewski.

MATEUSZ NAKIELSKI (wychowanek MKS Narew) strzelił gola dla Puszczy Hamech Hajnówka w meczu IV ligi podlaskiej przeciwko Magnatowi Juchowiec Kościelny. Puszcza przegrała 1:3, a Nakielski strzelił gola w 12. minucie, wyprowadzając swój klub na prowadzenie. Wychowanek Narwi spędził na boisku całe 90 minut.

PAWEŁ GWIAZDA i ADRIAN GWIAZDA (wychowankowie Tęczy JBB Łyse) rozegrali po 90 minut w meczu IV ligi podlaskiej pomiędzy Orłem Kolno a Cresovią Siemiatycze. Paweł Gwiazda został ukarany żółtą kartką, natomiast Adrian strzelił dwie bramki – wpisał się na listę strzelców w 65. i 78. minucie. Orzeł nie odniósł jednak sukcesu i przegrał z Cresovią 2:3.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW:

JAKUB STEPNOWSKI (wychowanek LUKS Czerwin) rozegrał 60 minut w meczu Centralnej Ligi Juniorów. Zagrał on w barwach Arki Gdynia, która wygrała 3:1 z KGHM Zagłębiem Lubin.

DAWID RYBAK (wychowanek MKS Narew) zagrał 18 minut w meczu Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy Polonią Warszawa a SMS Łódź. Ostrołęczanin pojawił się na boisku w 72. minucie w miejsce Igora Korczakowskiego.

DOMINIK PRUSACZYK (wychowanek MKS Narew) rozegrał 45 minut meczu CLJ. Wychowanek Narwi wyszedł w pierwszym składzie Jagiellonii Białystok w spotkaniu przeciwko Legii Warszawa. „Jaga” przegrała 3:4, a Prusaczyk został zmieniony w przerwie.