Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 6)

Piłka nożna 16 września 2015 Komentarzy

Łukasz Zaniewski z ŁKS Łomża i Adrian Gwiazda z Orła Kolno imponują skutecznością na boiskach Podlasia. Dzięki temu ich kluby odniosły kolejne zwycięstwa. Jak spisali się pozostali piłkarze z naszego regonu, występujący w klubach na terenie całego kraju? Tego dowiecie się z szóstego odcinka naszego cyklu.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień. Poniżej raport z ubiegłego weekendu.

I LIGA

Mateusz Żebrowski (wychowanek OTS Korona) rozegrał 28 minut w barwach Wigier Suwałki w spotkaniu 8. kolejki zaplecza T-Mobile Ekstraklasy przeciwko Chojniczance Chojnice. Ostrołęczanin w 62. minucie zastąpił na placu gry Łukasza Monetę. Wigry przegrały to starcie 0:1.

II LIGA

Łukasz Grzeszczyk (wychowanek MKS Narew) zagrał 90 minut dla GKS Tychy w meczu 8. kolejki II ligi przeciwko Rakowowi Częstochowa. Zespół ostrołęczanina przegrał 1:2.

III LIGA

Piotr Gurzęda (wychowanek MKS Narew, obecnie Świt Nowy Dwór Mazowiecki) i Mariusz Marczak (wychowanek MKS Narew, obecnie Polonia Warszawa) zagrali po 90 minut w spotkaniu Świt-Polonia w ramach 7. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Łukasz Zaniewski (wychowanek MKS Narew) i Przemysław Olesiński (wychowanek OTS Korona) zagrali w wygranym 3:0 spotkaniu swojej drużyny ŁKS Łomża z Concordią Elbląg (8. kolejka III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej). Zaniewski zagrał całe spotkanie, strzelił gola w 7. minucie oraz otrzymał żółtą kartkę. Olesiński zszedł z boiska w 82. minucie.

Jakub Stepnowski (wychowanek LUKS Czerwin) rozegrał 18 minut w meczu 5. kolejki III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Jego Arka II Gdynia zremisowała z Pogonią II Szczecin 0:0.

IV LIGA

Piotr Strzeżysz i Wojciech Skorupka (wychowankowie MKS Narew) rozegrali 90 minut w meczu 7. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej pomiędzy KS Łomianki a ich klubem - Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Ekipa z Ostrowi Mazowieckiej wygrała 1:0 po golu byłego gracza Narwi i Korony Dominika Dzwonkowskiego, cały mecz zagrali też byli gracze Narwi - Andrzej Łyziński i Dominik Dzwonkowski.

Adrian Gwiazda i Paweł Gwiazda (wychowankowie Tęczy Łyse) zagrali w meczu 6. kolejki IV ligi podlaskiej. Ich Orzeł Kolno wygrał 1:0 z LZS Narewka. Paweł Gwiazda zagrał całe spotkanie, natomiast Adrian strzelił zwycięskiego gola w 40. minucie, a w 93. minucie otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Osiem minut dla Orła zagrał też były obrońca Narwi Ostrołęka Piotr Prusinowski.

Mateusz Nakielski (wychowanek MKS Narew) rozegrał 88 minut w starciu 6. kolejki IV ligi podlaskiej pomiędzy jego Puszczą Hajnówka a KS Michałowo. Zespół z Michałowa wygrał 3:0.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

Dawid Rybak (wychowanek MKS Narew) rozegrał 22 minuty w spotkaniu 7. kolejki CLJ. Jego Polonia Warszawa wygrała na wyjeździe z MKS Ełk aż 8:1, a Rybak w 68. minucie zmienił Dawida Brzeskiego.

Dominik Prusaczyk (wychowanek MKS Narew) zagrał cały mecz w zespole Jagiellonii Białystok w spotkaniu 7. Kolejki CLJ. „Jaga” wygrała 2:1 z Cracovią, a były Narwianin zapisał się w protokole sędziego po otrzymaniu żołtej kartki.