PLFA: KFA Kurpie już w ćwierćfinale rozgrywek [ZDJĘCIA]

Inne 08 czerwca 2014 Komentarzy

Futboliści KFA Kurpie zwyciężyli w turnieju eliminacyjnym grupy D Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Ostrołęccy zawodnicy, wspierani przez Jackals Łomża, sukces przypieczętowali w niedzielne popołudnie przed własną publicznością.

Turniej w Ostrołęce cieszył się sporą popularnością wśród kibiców, którzy wspierali swoich ulubieńców w starciach z Seahawks Gdynia i Lakers Olsztyn&Iława. Jako pierwsze na boisko wyszły oba zespoły gości - lepsi okazali się gracze z Pomorza, wygrywając 6:0.

W kolejnym spotkaniu do gry wkroczyli już gospodarze turnieju. KFA Kurpie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Lakersów z Warmii i Mazur, wygrywając 24:8. Zwycięstwo to praktycznie przypieczętowało awans do ćwierćfinałów PLFA, lecz zawodnicy znad Narwi postawili "kropkę nad i" w ostatnim niedzielnym starciu. Pojedynek z Seahawks Gdynia był wyrównany przez pierwsze dwie kwarty, podczas których kibice nie oglądali żadnych akcji punktowych. W trzeciej odsłonie Kurpie wyszli na prowadzenie 6:0, ostatnia kwarta zakończyła się remisem 6:6, co oznaczało wygraną ostrołęczan 12:6 i awans do turnieju ćwierćfinałowego PLFA z pierwszego miejsca w grupie.

Dla KFA Kurpie to największy sukces w historii klubu.