Pływacy UŚKS Ostrołęka z sukcesami w Ciechanowie

Piłka nożna 12 października 2016 Komentarzy

Trwa dobra passa najmłodszych pływaków UŚKS Ostrołęka, którzy wystartowali w sprinterskich konkurencjach na zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanowa. Ostrołęcka drużyna wystąpiła w czteroosobowym składzie i zdobyła pięć medali, w tym trzy  srebrne i dwa brązowe.

Trwa dobra passa najmłodszych pływaków UŚKS Ostrołęka, którzy wystartowali w sprinterskich konkurencjach na zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanowa. Ostrołęcka drużyna wystąpiła w czteroosobowym składzie i zdobyła pięć medali, w tym trzy srebrne i dwa brązowe.

Doskonale po raz kolejny spisał się Rafał Majkowski, który zdobył dwa srebrne medale: na 50 m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym, co ważne: z nowymi rekordami życiowymi. Największy tegoroczny sukces zanotowała dziewięcioletnia Alicja Bożomańska - jej wyczyn to trzy medale: na 50 m stylem dowolnym - srebrny medal, a na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym - brązowe krążki. Jej rówieśniczka Zuzia Zawistowska wróciła z nowym rekordem życiowym w stylu klasycznym na 50 m, dało jej to czwarte miejsce.

Julia Bożomańska, specjalizująca się w długich dystansach, tym razem  w sprincie na 50 m zajęła miejsce poza podium, ale osiągnęła nowe życiówki. Trener Włodzimierz Janczewski jest przekonany, że nasi młodzi pływacy zdobędą medale także w kolejnych startach.