Pływacy z całej Polski rywalizowali w Mistrzostwach Ostrołęki [ZDJĘCIA]

Pływanie 16 listopada 2014 Komentarzy

W sobotę 15 listopada w ostrołęckim Parku Wodnym Aquarium odbyły się III Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu. Klasyfikację medalową wygrała ekipa MUKS Juvenia Białystok. Przedstawiciele ostrołęckich klubów sportowych również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali prezydent Ostrołęki oraz przedstawiciele Rady Miasta. Życzyli oni zawodnikom udanych występów i życzenia te spełniły się w stu procentach. W Parku Wodnym oglądać mogliśmy naprawdę emocjonujące zawody, stojące na bardzo wysokim poziomie.

Najlepszym klubem Otwartych Mistrzostw Ostrołęki okazał się MUKS Juvenia Białystok. Przedstawiciele Podlasia zdobyli 26 medali, z czego połowę z najcenniejszego kruszcu. Drugie miejsce w "medalówce" przypadło klubowi UKS Posejdon Pułtusk, który zdobył 27 medali, ale tylko 9 złotych.

Spośród ostrołęckich klubów najlepiej spisali się zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka. Ich dorobek to 18 medali, w tym 7 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych. Cztery medale - wszystkie złote - zdobyli pływacy UŚKS Ostrołęka, dało im to czwarte miejsce w rankingu medalowym. W zawodach wystartowali także zawodnicy z innych ostrołęckich klubów - Squatina i H2O.