Pływaczka z Ostrołęki pobiła rekord Polski!

Pływanie 07 czerwca 2016 Komentarzy

Reprezentantka UKS Piątka Ostrołęka Maria Murawska ustanowiła rekord Polski swojej kategorii wiekowej w wyścigu na 50 m stylem motylkowym podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy, które odbyły się w ubiegły weekend. Dobre występy dołożyła także inna reprezentantka Ostrołęki - Magda Kowalska.

Maria Murawska to zawodniczka, dysponująca niezwykłym talentem sportowym. Oprócz świetnych wyników w pływaniu, osiąga także sukcesy w siatkówce. W ubiegły weekend priorytetem był dla niej basen i występy podczas mistrzostw stolicy. Ostrołęczanka po raz kolejny potwierdziła kapitalne przygotowanie, zdobyła aż osiem medali, dzięki czemu znalazła się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej rocznika 2003.

Najbardziej wartościowy rezultat Murawska osiągnęła na 50 m stylem motylkowym. Wynik 28.83 s to nowy rekord Polski wśród 13-latek! Ponadto, Marysia zdobyła medale w następujących startach: złote na  50 m stylem dowolnym z czasem. 28,21 s – nowy rekord życiowy, 100 m stylem motylkowym z czasem 1:08,07 - rekord życiowy, 50 m stylem grzbietowym z czasem 31,71 s - rekord życiowy; srebrne medale na dystansach: 50 m stylem klasycznym z czasem 36,51 s. - rekord życiowy, 100 m stylem dowolnym z czasem 1:00,59 s. - rekord życiowy, 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:10,83 s; brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2:18,89 - rekord życiowy.

Inna z zawodniczek UKS Piątka - Magda Kowalska - zdobyła trzy medale: złoty na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:17,36 s.- nowy rekord życiowy, srebrny na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 2:56,08 -  rekord życiowy i brązowy na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:09,26 s. Oprócz tego, była czwarta na dystansie 50 m  stylem dowolnym z czasem 32,39 s.

Klub UKS Piątka Ostrołęka dzięki wynikom Marysi oraz Magdy uplasował się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji drużynowej. W Mistrzostwach Warszawy wystartowali przedstawiciele 67 klubów.