Podział punktów w meczu Tęczy Łyse z MKS Ciechanów [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 31 sierpnia 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse zremisowała z MKS Ciechanów 0:0 w spotkaniu 7. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Spotkanie, które na stadionie przy Witosa w Ostrołęce zgromadziło ok. 80 widzów, nie było fascynującym widowiskiem, ale obie drużyny potrafiły stworzyć swoje szanse na zdobycie bramek.

Już w 2. minucie goście powinni objąć prowadzenie. Jeden z piłkarzy gości w polu karnym ograł bramkarza Tęczy i stanął przed szansą na gola, lecz piłkę na linii bramkowej zablokował obrońca Kamil Zygmunt. Vis a vis bramki Andrija Radchenki podobna sytuacja miała miejsce siedem minut później. W roli głównej wystąpił Marek Kaliszewski, ogrywając bramkarza i oddając strzał, który jednak okazał się zbyt lekki i łatwy do wybicia dla obrońcy. Poza tym w pierwszej połowie niewiele się działo, odnotować można jeszcze kłopoty bramkarza MKS-u przy wyrzucie z autu w wykonaniu Kaliszewskiego z 30. minuty.

Druga połowa również nie mogła porwać publiczności. Obu drużynom wyraźnie brakowało "ostatniego podania", co wymuszało strzały z dystansu. Ale i po nich mogło być groźnie - ciężar gry w zespole Tęczy Łyse wziął na siebie Marek Kaliszewski i to właśnie ten zawodnik kilka razy próbował zaskoczyć Michała Brudnickiego. Najgroźniej było w 66. minucie, gdy uderzał z rzutu wolnego, ale poza tym próbował jeszcze z kilku pozycji, w tym nawet przewrotką. Druga część gry była wyraźnie lepsza dla Tęczy, zespół Dariusza Narolewskiego miał nawet optyczną przewagę, lecz nie ustrzegł się błędu, który mógł kosztować utratę gola. W 85. minucie jeden z zawodników MKS-u przestrzelił jednak głową w dogodnej sytuacji.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, obie drużyny dołożyły do swojego konta po jednym punkcie. Z przebiegu meczu można powiedzieć, że jest to rezultat zasłużony, bowiem pierwsza połowa należała do MKS-u, druga - do Tęczy. Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 3 września o godzinie 11.00 w Płocku, rywalem będzie tamtejsza Wisła II.

Tęcza Łyse - MKS Ciechanów 0:0

TĘCZA: Radchenko - Sulkowski, Zygmunt, K. Kamionowski, Prusinowski, Wargulewski (82' Pa. Magdaleński), Sokołowski, Sowa, Kaliszewski (90+2' Pi. Magdaleński), Korytkowski (73' Pełtak), Cichy (89' P. Kamionowski).