Poland Bike XC na warszawskim Ursynowie [ZDJĘCIA]

Inne 20 października 2016 0 Komentarzy

Kolorowy peleton Poland Bike ponownie zawitał na warszawski Ursynów. Amatorzy jazdy na rowerach górskich tym razem rywalizowali w zawodach Poland Bike XC na Kopie Cwila. Na starcie, mimo typowej jesiennej aury, stawiło się blisko 200 miłośników „dwóch kółek”. Tych małych i dużych.

Kolorowy peleton Poland Bike ponownie zawitał na warszawski Ursynów. Amatorzy jazdy na rowerach górskich tym razem rywalizowali w zawodach Poland Bike XC na Kopie Cwila. Na starcie, mimo typowej jesiennej aury, stawiło się blisko 200 miłośników „dwóch kółek”. Tych małych i dużych.

Impreza zorganizowana przy ścisłej współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy była zaliczana do punktacji Omnium Poland Bike 2016, podobnie jak wrześniowe zawody Poland Bike XC na ursynowskiej Górze Kazury.

- Wyścig XC, czyli kolarski cross w formacie olimpijskim jest niezwykle widowiskowy. Z jednego miejsca mogliśmy obserwować niemal całą rywalizację - mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike XC i LOTTO Poland Bike Marathon. - Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Ta na Kopie Cwila w wyścigach głównych liczyła 3400 metrów.

Najdłuższą trasę MAX (17 km - pięć rund po 3,4 km) pokonali zawodnicy i zawodniczki w czterech rocznikach 1998-2001, 1987-1997, 1977-1986 oraz 1976 i starsi. Wśród mężczyzn w klasyfikacji generalnej zwyciężył Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), przed Mateuszem Rejchem (SST Lubcza) i Marcinem Michalczewskim (Wola Bike Orbea Team). Rywalizację kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Joannę Sobczuk (Wodociągi Warszawskie) i Aleksandrę Sawicką (AirBike.pl).

Wyścig na dystansie FAN (6 km - dwie rundy po 3 km) należał do chłopców i dziewcząt z roczników 2002-2009, startujących w czterech grupach wiekowych. Najszybsi na mecie okazali się Olaf Kobus i Maja Cieśla (oboje z Warszawskiego Klubu Kolarskiego). Swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały też przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W tym roku amatorzy MTB będą mieli jeszcze jedną okazję do ścigania. Tym razem w zimowej scenerii. 4 grudnia w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie zostaną zorganizowane kameralne zawody dla całych rodzin. „Mikołajkowy Konstancin” – Poland Bike XC będzie ostatnią imprezą zaliczaną do punktacji Omnium Poland Bike 2016, w której obecnie prowadzą Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team). Kolarskie miasteczko Poland Bike znajdzie się, podobnie jak przed rokiem, w konstancińskim Parku Zdrojowym. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

TECZA ŁYSE
26 lipca 2017 jasiumrowka
Siłownie
20 stycznia 2017 Gość
Treningi koszykówki.
07 grudnia 2016 babette89
Piłka Nożna
14 października 2016 kluczowski8
FaceBook