Półfinały Mistrzostw Polski U-18: Starcie godne finalistów na zakończenie turnieju [ZDJĘCIA, WIDEO]

Koszykówka 06 kwietnia 2014 Komentarzy

Unia Basket Ostrołęka przegrała z GTK Gdynia 70:76 w ostatnim meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U-18 w koszykówce kobiet. Kibice obejrzeli świetny mecz, stojący na wysokim poziomie.

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 10:4. Ostrołęczanki szybko zniwelowały straty (18:16), lecz ta odsłona zakończyła się zwycięstwem gdynianek 25:21. Drugą odsłonę lepiej zagrały koszykarki Unii Basket, które zdołały zmniejszyć stratę do dwóch punktów. Tuż przed syreną, oznaczającą półmetek rywalizacji, świetnym rzutem za trzy punkty popisała się Martyna Stachacz, ustalając wynik na 38:36 dla GTK.

Kluczowa dla losów meczu była trzecia kwarta. Już na samym jej początku zespół gości wyraźnie powiększył przewagę, dzięki czemu mógł kontrolować przebieg tej odsłony, która zakończyła się zwycięstwem Gdyni 22:16. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami GTK prowadziło 60:52. Walka w końcowych fragmentach meczu była bardzo zacięta i emocjonująca. Publika ożywiła się po kapitalnej indywidualnej akcji Mileny Kołoszko, zakończonej celnym rzutem za dwa punkty. Ostrołęczanki dzielnie walczyły o odrobienie strat, lecz ostatecznie przegrały z gdyniankami 70:76. Obie drużyny zostały nagrodzone przez kibiców dużymi brawami.

Unia Basket Ostrołęka - GTK Gdynia 70:76 (21:25, 15:13, 16:22, 18:16)

UNIA BASKET: Anna Pawłowska 27, Martyna Stachacz 7, Patrycja Wołosiuk 2, Milena Kołoszko 11, Paulina Jarka 2, Kinga Jakubiak 13, Patrycja Jarka 8. [Nie zagrały: Wiktoria Pieczyńska, Klaudia Jachimczyk, Katarzyna Bruszewska, Alicja Kopania, Martyna Michalska].

GTK: Dominika Skrocka 21, Kamila Podgórna 15, Joanna Maryniewska 3, Aleksandra Zelewska 0, Dominika Olęcka 4, Marta Marcinkowska 13, Jowita Ossowska 20. [Nie zagrały: Martyna Piskorz, Malwina Deska, Karolina Żygowska, Marta Stępień].

Wyniki turnieju, klasyfikacja końcowa i wyróżnienia indywidualne - TUTAJ.