Polska - Rosja 1:1. Drugi remis naszych na Euro 2012 [BRAMKA BŁASZCZYKOWSKIEGO]

Piłka nożna 12 czerwca 2012 Komentarzy

Euro 2012: Po emocjonującym i doskonałym meczu Polska zremisowała z Rosją 1:1. Po dwóch rozegranych spotkaniach mamy dwa punkty.

Jakub Błaszczykowski po strzeleniu bramki

Przez pierwsze pół godziny biało-czerwoni grali wyjątkowo dobrze - w 18. minucie, po strzale Polanskiego, umieścili nawet piłkę w bramce. Ale, sędzia - słusznie - odgwizdał spalonego.

Niestety, w 37. minucie Rosja objęła prowadzenie. Arszawin dośrodkował z rzutu wolnego na piąty metr, a tam Ałan Dżagojew umieścił głową piłkę w bramce Tytonia.

Drugą część spotkania podopieczni Franciszka Smudy rozpoczęli dość ostro, aby w 57. minucie wyrównać na 1:1. Po kontrze Piszczek zagrał do Błaszykowskiego, a ten uderzył sprzed pola karnego. Rosyjski bramkarz nie miał szans.

W ostatnich piętnastu minutach meczu obie drużyny były już bardzo zmęczone.

Bramki: 0:1 Dzagojew (37), 1:1 Błaszczykowski (57)

Polska: 22-Przemysław Tytoń - 20-Łukasz Piszczek, 13-Marcin Wasilewski, 15-Damien Perquis, 2-Sebastian Boenisch - 16-Jakub Błaszczykowski, 7-Eugen Polanski, 11-Rafał Murawski, 5-Dariusz Dudka, 10-Ludovic Obraniak - 9-Robert Lewandowski.

Rosja: 16-Wiaczesław Małafiejew - 2-Aleksandr Aniukow, 12-Aleksiej Bierezucki, 4-Siergiej Ignaszewicz, 5-Jurij Żyrkow - 6-Roman Szyrokow, 7-Igor Denisow, 8-Konstantin Zyrianow - 17-Alan Dzagojew, 11-Aleksandr Kierżakow, 10-Andriej Arszawin.

W sobotę Polacy zagrają mecz z Czechami. Wygrana w tym spotkaniu da nam awans do ćwierćfinału. Kibice już mogą przygotowywać się na potężną dawkę emocji.